Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Wady i zalety okien wykonanych z PCV

Zastanawiasz się nad zakupem okien plastikowych? Nie wiesz, czy podołają Twoim oczekiwaniom? Sprawdź, jakie wady i zalety posiadają cieszące się ogromną popularnością okna z PCV, dzięki czemu rozwiejesz ewentualne wątpliwości i zyskasz przydatną podczas ich zakupu wiedzę teoretyczną.

Okna z PCV od kilku dekad stanowią ciekawą i jednocześnie korzystną cenowo propozycję dla inwestorów. Doskonale sprawdzają się zarówno w domach mieszkalnych, jak i obiektach użyteczności publicznej i pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Dlaczego warto zdecydować się na okna z PCV?

Wysokiej jakości okna plastikowe to naprawdę dobry wybór zarówno do dopiero wybudowanych nieruchomości, jak i remontowanych budynków. Warto jednak pamiętać, że jakość jest decydującym kryterium, które wpływa na późniejszą funkcjonalność okien z PCV. Wysokiej klasy materiały oraz przestrzeganie norm produkcyjnych zapewniają nie tylko długi czas użytkowania profili plastikowych, ale także pozwalają znacznie ograniczyć wydatki podczas sezonu grzewczego.

Najważniejsze zalety okien z PCV

Okna z PCV to nie tylko ekonomiczna, ale także wymagająca niewielu zabiegów konserwacyjnych opcja. Okna plastikowe nie wymagają impregnowania oraz malowania, są odporne na blaknięcie i powstawanie przebarwień w wyniku działania silnego słońca, oraz opierają się niszczącej sile pleśni i grzybów, oraz insektów.

Wybierając okna plastikowe, zyskasz gwarancję ich długiej trwałości, szczelności oraz odporności na działanie ognia. Dodatkowo profile plastikowe są dostępne w wielu kształtach i kolorach, więc można bez problemów dopasować je do indywidualnych potrzeb i stylistyki konkretnego obiektu oraz jego otoczenia.

Wady okien plastikowych

Wady dotyczące okien z PCV ograniczają się przede wszystkim do ich jakości. Wykonane w nieodpowiedni sposób lub źle zamontowane mogą szybko się odkształcić, stracić swoje właściwości termiczne, a nawet pękać w wyniku działania silnego wiatru. Wadą okien z PCV jest także brak możliwości ich naprawy i zmiany koloru oraz bardzo wysoka szczelność, która w połączeniu ze źle działającą wentylacją grawitacyjną może wpływać na wzrost wilgotności w mieszkaniu, co prowadzi do ryzyka rozwoju pleśni i grzybów na powierzchni ścian oraz sufitów.

Okna plastikowe wymagają szczególnie dużo uwagi podczas samego montażu – źle osadzone nie spełnią swojej funkcji i nawet jeżeli są wykonane z najlepszej jakości materiałów, mogą powodować szereg problemów podczas użytkowania.

Każdy rodzaj okien ma swoje zalety i wady, dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór i dokonywać zakupów jedynie u sprawdzonych sprzedawców, najlepiej, gdy oferują oni także profesjonalny montaż. Unikniesz wówczas zbędnych wydatków i zyskasz pewność, że Twoja inwestycja będzie naprawdę opłacalna, a same okna pozwolą cieszyć się niskimi rachunkami za ogrzewanie oraz przyjemnym klimatem we wnętrzu budynku.

2017-05-23T12:23:50+00:00 4 maja, 2017|Biuro, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku