Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Urządzamy pokój dla dziecka – jak powinien wyglądać?

Niezależnie czy Twoje dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę z edukacją, czy zasiada ponownie w szkolnej ławce, warto zadbać o jego przestrzeń do nauki, zabawy oraz odpoczynku. Dlatego podpowiemy, jak odpowiednio urządzić pokój dla dziecka. Wszelkie wskazówki odnośnie wyglądu pomieszczeniu przedstawimy w poniższym artykule.

Co powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

Pokój dziecka powinna być przede wszystkim przestrzenią bardzo funkcjonalną, gdzie pociecha może wykonywać różne czynności. Na samym początku warto podzielić pokój na odpowiednie strefy, gdzie w każdej z nich powinny znaleźć się inne akcesoria czy przedmioty. Jak zatem musi prezentować się pokój dziecka? Oto nasza propozycja:

  • strefa do nauki

Strefa do nauki to miejsce, które musi być wyposażone w biurko oraz wygodne i dopasowane do ciała krzesło, a także w miejsce do przechowywania, np. w postaci szafek lub specjalnych organizerów. To ważne, aby zapewnić dziecku przede wszystkim komfort oraz odpowiednie wyposażenie przydatne do nauki. Biurko powinno być ustawione w odpowiednim miejscu z dostępem do naturalnego światła. Krzesło dobrze, aby miało regulowaną wysokość  i będzie rosło razem z dzieckiem. Ponadto należy wygospodarować przestrzeń nad biurkiem, np. na tablicę korkową, aby pociecha mogła umieszczać niezbędne informacje czy ważne notatki. Wygospodarujmy miejsce na przechowywanie przedmiotów, książek oraz przyborów.

  • miejsce na odpoczynek

Miejsce do odpoczynku w pokoju dziecka składa się z wygodnego łóżka lub rozkładanej kanapy oraz stolika nocnego. To strefa, gdzie pociecha regeneruje siły, odpoczywa oraz śpi. Dlatego powinno być to miejsce nastawione na komfort.  Warto postawić na odpowiedniej jakości materac, przytulne dodatki oraz elementy dekoracyjne i oświetlenie. W pobliżu łóżka może znajdować się komoda, szafka lub regał na przedmioty czy ubrania i dodatki.

  • strefa zabawy

Jedna z najważniejszych miejsc w pokoju, szczególnie u mniejszych dzieci, które lubią się bawić i spędzać wolny czas na grach i akcesoriach do zabawy. Może być to również strefa, w której dziecko rozwija swoje pasje i zainteresowania. Dlatego należy indywidualnie dopasować ją do naszego dziecka i skupić się na jego zainteresowaniach. Niekiedy miejsce to wypełnione będzie ulubionymi zabawkami, a innym razem znajdą się w nim akcesoria do grania, np. na konsoli, instrumenty muzyczne czy sztaluga do malowania.

Jakie meble do pokoju dziecka?

Komfortowe meble to istotne wyposażenie w pokoju dziecka, niezależnie czy mowa o wnętrzu na nastolatka czy pociechy w przedszkolu. Najważniejsze, aby w pomieszczeniu znajdowało się biurko z krzesłem, pojemna szafa oraz komoda na ubrania oraz regał czy szafka na niezbędne akcesoria i przedmioty do przechowywania. Warto postawić na meble, które będą „rosły” razem z dzieckiem i staną się dopasowane do jego potrzeb.

Gdy chcemy, aby pomieszczenie zyskało przede wszystkim optycznie więcej miejsca, warto zastosować w nim jasną kolorystykę – również na meblach. Dlatego biała komoda, biurko czy szafa będą niezbędnymi elementami. Z pewnością sprawią, że przestrzeń stanie się uniwersalna i będzie można ją swobodnie komponować oraz w przyszłości zmieniać.

2019-10-28T06:49:02+00:00 16 października, 2019|Artykuły, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku