Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Salon z pięknym widokiem

Często jest to miejsce wspólnych spotkań z rodziną czy znajomymi, gdzie nareszcie każdy ma czas odpocząć i zrelaksować się w miłym gronie. Oglądanie telewizji, długie rozmowy, a niekiedy czytanie ulubionej książki – wszystko to zazwyczaj odbywa się właśnie w salonie. Dlatego zagospodarowanie tam przestrzeni jest tak ważne dla Twojego komfortu i z tego względu postanowiliśmy poradzić Ci jak zorganizować swój salon na nowo.

Od początku

Nie można ominąć kwestii samego projektowania salonu, co dzieje się na samym początku budowania domu czy remontowania mieszkania. Być może wśród naszych czytelników są również osoby, które dopiero planują budowę własnego kąta, dlatego właśnie zaczniemy tutaj od podstaw związanych z rozmieszczeniem i ulokowanie salonu. Na pewno ważną kwestią jest jego wielkość, która może być znacznie ograniczona poprzez gotowy metraż zaproponowany w mieszkaniu. Wówczas trzeba zorientować się i dowiedzieć od fachowców czy jakiekolwiek ściany będą mogły zostać przesunięte lub wyburzone, by powiększyć salon, a nawet połączyć go z kuchnią.

Pewnie dla niektórych pomysł ten wyda się fatalny, ponieważ zabraknie osobnej przestrzeni do gotowania i spędzania czasu w kuchni, która jest równie kluczowym punktem w całym mieszkaniu. Jednak pamiętaj, że im większa przestrzeń, tym będziesz czuł się bardziej komfortowo i swobodnie, a pozostałe wady zawsze można zniwelować. Salon wraz z kuchnią świetnie się uzupełniają, a wspólne duże miejsce będzie zdecydowanym atutem nawet w małometrażowym mieszkaniu. Kolejną rzeczą poza lokalizacją jest umieszczenie okien, których powinno być jak najwięcej lub jak największe. Polecane przez nas okna z Wrocławia możesz znaleźć zarówno w wersji drewnianej, jak i PCV czy aluminiowej w zależności od preferowanego stylu wnętrz. Jednak w salonie powinna panować jasność i świeżość, które możesz uzyskać tylko za pomocą dużych i szerokich przeszkleń, dzięki czemu atmosfera od razu się zmienia.

Wygodny wypoczynek

Następnie możesz zająć się umeblowaniem, gdzie oprócz mebli systemowych pod zabudowę na telewizor i pozostałe akcesoria, konieczny będzie zakup wypoczynku. Chodzi oczywiście o kanapy dwu-, trzy- lub wieloosobowe, które można rozmieścić w różnoraki sposób. Wszystko zależy głównie od Twojej wizji oraz możliwości przestrzennych, gdzie czasami wystarczy jedna kanapa oraz fotel, a w pozostałych przypadkach trzeba będzie także zaopatrzyć się dwie osobne kanapy, które dobrze gdyby były również rozkładane w razie przyjazdu gości.

Ponadto stoliczek kawowy będzie odpowiednim uzupełnieniem salonu, a wraz z nim szafki czy komody na różne domowe akcesoria. Wszystko to powinno być urządzone w jednorodnym stylu, by całość wyposażenia mogła ze sobą współgrać.

Dodatki i ich brak

Kwestia to jest wyłącznie związane z gustem każdego z nas, aczkolwiek proponujemy nieco przystopować i zainspirować się minimalizmem wystroju wnętrz, ponieważ dla osób, które nie mają na co dzień do czynienia z aranżacją trudno będzie znaleźć i dopasować do siebie poszczególne dodatki do całości salonu. Dużym plusem zawsze i wszędzie będzie rośliny, które jednocześnie udekorują wnętrze, a tym samym sprawią, że będziesz mógł się lepiej zrelaksować w swoim domu. Również polecamy obrazy dla wielbicieli sztuki albo inne gadżety powiązane ze stylem jaki dominuje w Twoim domu, by tak jak wspomnieliśmy wcześniej nie zapanował w salonie chaos, a jedynie harmonia i minimalizm.

2018-06-30T15:11:30+00:00 15 czerwca, 2018|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku