Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rodzaje komód do salonu – co musisz wiedzieć?

Komoda to niezwykle popularny mebel, który może występować w rozmaitych wariantach. Dziś komoda składa się nie tylko z szuflad. Wypełniają ją szafki, większe i mniejsze witryny, efektowne wielokolorowe oświetlenia RGB, a także energooszczędne oświetlenia LED. Poniżej opiszemy kilka przykładowych rodzajów komód do salonu, a Ty na pewno wybierzesz swoją ulubioną.

Komody z szafkami

Eleganckie komody które pełnią funkcję pojemnych szafek. Cechuje je nowoczesny styl, wysoki połysk, minimalizm formy (bez zdobień, żłobień, zbędnych dekoracji) i funkcjonalność. Komoda występuje w wersji z oświetleniem oraz bez. Jak zapewne wiesz, komoda służy by przechować w niej najpotrzebniejsze rzeczy (od odzieży, pościeli, po wszelkie drobiazgi). Nie posiada szuflad, witryn, jest zabudowana. Mimo to pełni także funkcję dekoracyjną – można na niej położyć ozdobne przedmioty, pasujące do aranżacji wnętrza. Komoda jest bardzo praktyczna, zajmuje niewiele miejsca.

Komody z szafkami i szufladami

Kolejnym wariantem są nieco masywniejsze komody, większe rozmiarowo i objętościowo. Są przeznaczone wymagającym mieszkańcom, szczególnie tym, którzy nie posiadają garderoby lub nie wiedzą gdzie pomieścić większość swoich rzeczy. Dodatkowo w szufladach można przechowywać np. ręczniki, pościel, kosmetyki, zabawki dziecka, bieliznę. Komoda świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, w salonie, sypialni, łazience, korytarzu. Komody dzięki większym rozmiarom mogą wyeksponować więcej dekoracyjnych przedmiotów np. całą kolekcję statuetek, rzeźb czy rodzinnych zdjęć.

Komody z witrynami

To chyba najbardziej efektowny i nowoczesny wariant komód. Piękne przeszklenia bardzo dobrze współgrają z wysoki połyskiem mebli. Odbijają światło optycznie powiększając przestrzeń wnętrza i podkreślając elegancję frontów. Szczególnie fascynująco wyglądają witryny podświetlone. Dekoracyjne rzeźby, zastawa stołowa czy inny element dekoracyjny będą wtedy w pełni wyeksponowane. Te meble dedykowane są tym, którzy poszukują innowacji, elegancji i nowoczesności. Oczywiście taka komoda jest też pojemna, ale nie tak jak zabudowane komody z szafkami i szufladami, bez przeszkleń. Miejsce dodatkowych szuflad zajmują dekoracyjne witryny.

Komody narożne

Bardzo nietypowy wariant dla tych, którzy szukają ekonomicznego wykorzystania przestrzeni w salonie. Jeżeli interesują Cię komody narożne – sprawdź, jak można ciekawie zaaranżować wnętrze z ich zastosowaniem. Postawiona w rogu pomieszczenia komoda z ozdobną rośliną nada wnętrzu niecodziennego wyglądu.

2020-05-27T13:54:52+00:00 27 maja, 2020|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku