Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rodzaje drzwi wewnętrznych wejściowych

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy po krótce opisać poszczególne typy drzwi wejściowych, które znajdują się wewnątrz domu. Zgodnie z prośbą naszych czytelników opiszemy ich szczególną charakterystykę, zastosowanie oraz niektóre właściwości z nimi związane. W rezultacie ich wybór podczas zakupów będzie przede wszystkim świadomy i miejmy nadzieję, że równie trafny.

Antywłamaniowe

Oto pierwszy opisywany przez nas typ, który coraz częściej pojawia się w ofertach znanych producentów. Jak z samej nazwy wynika ich głównym zastosowaniem jest ochrona domowników oraz dobytku przed ewentualną kradzieżą. W zasadzie na tym mogłyby skończyć się wszelkie właściwości drzwi antywłamaniowych, aczkolwiek większość modeli posiada również inne standardowe specyfikacje, jak na przykład izolacja termiczna czy akustyczna.

Ich szczególna właściwość wynika z budowy drzwi, które posiadają specjalne zawiasy antykradzieżowy, które znacznie utrudniają wyważenie drzwi. Dodatkowo wspomaga to ciężka i solidna konstrukcja samych skrzydeł drzwiowych, które w rezultacie nie dają się podnieść. Chcąc jeszcze bardziej zwiększyć swoje bezpieczeństwo, polecamy zamontować również specjalny system antywłamaniowy, który w postaci zamka do drzwi staje się możliwy do otworzenia wyłącznie w określony sposób znanych tylko domownikom. Jednak istnieje również pewna wada, a mianowicie wykończenie drzwi, które nie w każdym przypadku jest na tyle estetyczne, by dopasować się do stylu wnętrza. Na szczęście coraz więcej producentów próbuje zbliżyć je wyglądem do pozostałych rodzajów drzwi za pomocą malowania proszkowego.

Drewniane

Klasyczne rozwiązanie, które nadal okazuje się modne w przypadku aranżacji wnętrz. Zdecydowanie ich rozmaity wybór spośród wielu tonacji drewna pozwala na stworzenie wyjątkowej przestrzeni, w której każdy użytkownik poczuje się komfortowo i przytulnie. Do ich zalet można zaliczyć także bardzo dobrą izolację pod względem temperatury, dzięki czemu Twoje mieszkanie nie będzie się niekontrolowanie ocieplać lub ochładzać.

Natomiast przy wyborze drzwi drewnianych trzeba na pewno liczyć się z koniecznością ich konserwacji co pewien czas, ponieważ drewno nawet zabezpieczone przed wilgocią czy uszkodzeniami mechanicznymi niestety nie jest w stanie wytrzymać równie długo jak pozostałe rodzaje drzwi wejściowych.

Ognioodporne

Również dbające o nasze bezpieczeństwo, posiadają wbudowaną płytę przeciwpożarową, której najważniejszą właściwością jest odporność na bardzo wysokie temperatury. Wówczas materiał nie rozpuszcza się podczas pożaru, a jedynie podgrzewa, dzięki czemu domownicy mają więcej czasu na ewentualne zareagowanie czy też ucieczkę. Podobnie jak w przypadku drzwi antywłamaniowych zdarzają się również modele, które posiadają dodatkowe opcje sprzyjające nie tylko bezpieczeństwu, ale również komfortowi, aczkolwiek nadal wygląd drzwi ognioodpornych nie spełnia oczekiwać większości klientów, którym zależy również jednakowym wykończeniu wnętrz.

Techniczne

Ostatni rodzaj drzwi, które w zasadzie mogą łączyć cechy wszystkich poprzednich. Współcześni producenci zadbali o każdy aspekt drzwi technicznych, o czym możesz przekonać się chociażby tutaj: bianex.pl/drzwi-techniczne/, gdzie można znaleźć zarówno drzwi z elementami antywłamaniowymi, jak i przeciwpożarowymi.

Najczęściej stosowane są jako wejście do piwnicy bądź garażu, dzięki czemu użytkownicy są w stanie zabezpieczyć wnętrze mieszkania przed spalinami i ochładzaniem w czasie zimy, a przy tym zyskują nieporównywalne bezpieczeństwo. Co więcej, ich struktura zaczyna się coraz bardziej zmieniać, gdzie wyglądem mogą przypominać nawet drewniane drzwi wejściowe. Zatem perspektywa drzwi technicznych wygląda dość obiecująco, więc sprawdź ich poszczególne propozycje, a być może coś Cię zainteresuje.

2018-03-31T20:55:51+00:00 11 marca, 2018|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku