Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rodzaje drzwi pokojowych

Drzwi to ważny element wystroju wnętrza. Nie tylko zapewniają prywatność i pozwalają na chwilę odciąć się od pozostałych domowników, ale także dodają uroku każdemu mieszkaniu. Jakie drzwi wewnętrzne będą idealny wyborem do Twojego domu?

Wybierając drzwi wewnętrzne, należy zwracać uwagę na kilka kluczowych kryteriów, które zapewnią nie tylko doskonały wygląd naszego mieszkania, ale w również wpłyną na jego funkcjonalność. Pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru drzwi pokojowych jest ich typ – do dyspozycji mamy:

Tradycyjne drzwi rozwierane jedno lub dwuskrzydłowe – ten typ drzwi możemy kupić w wersji prawej lub lewej w zależności od własnych potrzeb i rozwiązań architektonicznych zastosowanych w naszym mieszkaniu. Drzwi lewe otwieramy zgodnie z ruchem wskazówek zegara lewą ręką, a prawe na odwrót – klamka umiejscowiona jest tak, aby można było je otworzyć prawą ręką w kierunku odwrotnym do ruchów wskazówek zegara. Możliwość wyboru drzwi prawych lub lewych gwarantuje nie tylko wygodę, ale także większą swobodę podczas aranżacji przestrzeni i możliwość dowolnego wykorzystania powierzchni ścian przylegających do otworów drzwiowych. Drzwi rozwierane to rozwiązanie do większych pomieszczeń, gdzie jest wystarczająco dużo miejsca na ich swobodne otwieranie – w przypadku np. małej kawalarki, ten typ drzwi może okazać się mało funkcjonalny.

Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do pomieszczeń, które chcemy czasowo podzielić, tworząc np. z dużego salonu strefę jadalną i wypoczynkową. W tym przypadku do wyboru mamy drzwi jedno lub dwuskrzydłowe z różnym systemem otwierania – przesuwne skrzydło może zarówno zachodzić na ścianę, jak i chować się w specjalnie do tego stworzonej kasecie. Decydując się na drzwi przesuwne, zyskujemy przede wszystkim oszczędność cennej przestrzeni życiowej oraz możliwość korzystania z otwartej przestrzeni mieszkania, kiedy tego potrzebujemy oraz zyskania prywatności w określonych sytuacjach – możemy nimi oddzielić np. kącik sypialny od salonu, podzielić na pół duży pokój nastolatków czy odgrodzić aneks kuchenny od salonu.

Drzwi łamane – często określane także, jako drzwi składane. Swoim wyglądem nieco przypominają parawan i składają się na identycznej zasadzie. Ten typ drzwi pozwala także zyskać więcej wolnej przestrzeni i idealnie spełnia funkcję ruchomych ścianek działowych. Drzwi łamane to także doskonały wybór do szaf wnękowych czy garderoby.

Wybór drzwi pokojowych nie jest wcale trudny, jeżeli ma się na uwadze ich rodzaj, funkcjonalność oraz jakość materiałów, z których zostały wykonane. Najtańszą opcją są drzwi z materiałów drewnopodobnych, a najdroższą drzwi z litego drewna, które mimo swojej dość wysokiej ceny są doskonałą inwestycją i bezproblemowo posłużą przez bardzo długi czas.

2017-05-23T12:35:05+00:00 18 maja, 2017|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku