Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Powrót do przeszłości – żaluzje

Mogłoby się wydawać, że stały się już one niemodne i całkowicie niezdatne do użytku na rzecz nowoczesnych rolet. Jednak powracają one coraz częściej we wnętrzach domu, gdzie spełniają ponownie swoją rolę osłonę oraz pełnią funkcje dekoracyjne. Przekonaj się znów do żaluzji i zmień zdanie na ich temat, a z pewnością Twoje wnętrze odzyska dawny klimat i czar.

Dostępne rodzaje

Możliwe do kupienia są obecnie trzy warianty żaluzji, a mianowicie pionowe, poziome i panelowe. Pierwsze dwa typy są dość powszechne i łatwo dostępne, aczkolwiek panelowe żaluzje o wiele trudniej jest dostać. Jak zapewne można się domyślić ich forma jest odmienna w zależności od ułożenia pasków, a w przypadku panelowych mamy do czynienia ze znacznie grubszymi odcinakami materiału. Ich nowoczesność wiąże się jednak nie z uformowanie, a materiałem z jakiego zostały wykonane.

Żaluzje z Wrocławia mogą zostać wyprodukowane zarówno z drewna, jak i aluminium czy innych tworzyw sztucznych. Zapewne najbardziej ekskluzywnym i stylowym wykończeniem będzie drewno, które odpowiednio zaimpregnowane będzie utrzymywać przez długi okres czasu swój naturalny wygląd. Natomiast pozostałe są bardziej uniwersalne i standardowe w wykonaniu, ponieważ przypominają żaluzje produkowane wiele lat wcześniej przed słynnymi roletami wewnętrznymi.

Gdzie pasują?

Współcześnie już wszędzie, ponieważ żaluzje stanowią teraz zamiennik rolet we wnętrzach. Świetnie spisuje się między innymi w kuchni czy sypialni, a zwłaszcza jeśli mowa o drewnianych żaluzjach. Dostępne w odcieniach jasnych i ciemnych możesz dopasować do aranżacji całego wnętrza, w tym także umeblowania czy koloru ścian. Całość będzie prezentować się fenomenalnie, a żaluzje drewniane dodadzą pomieszczeniu klasy i eleganckiego wydźwięku.

Natomiast pozostałe rodzaje możesz spożytkować w biurze, łazience czy pokoju dziennym, gdzie fantastycznym pomysłem będą żaluzje panelowe. Wykonane z ciekawego materiału, a nawet niejednolitego pozwoli na uzyskanie niebanalnego projektu wnętrza, które zyska zupełnie inną atmosferę.

Zalety żaluzji

Przede wszystkim trzeba wymienić ich ponadczasowość w osłonie przez ciekawskimi sąsiadami, gdzie samodzielnie możesz regulować przestrzeń pomiędzy paskami, a tym samym ilość promieni słonecznych wpadających do środka pomieszczenia. Ta dowolność w sterowaniu światłem jest bardzo wygodna i poręczna, aczkolwiek już niektóre modele żaluzji posiadają dodatkowe wspomagające mechanizmy automatyczne, które jednak częściej pojawiają się przy wariantach zewnętrznych.

Co więcej, żaluzje nie wymagają szczególne pielęgnacji, a jedynie przetarcia drewna z kurzu czy ewentualnie wyprania materiału, co nie sprawia większego problemu. Sam ich materiał nie powinien ulegać żadnym zniszczeniom czy osłabieniu, jeśli wybrałeś porządnie wykonane i jakościowe żaluzje prosto od producenta lub sprawdzonego dystrybutora.

2018-06-30T15:13:27+00:00 19 czerwca, 2018|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku