Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Tablica magnetyczna w dziecięcym pokoju – poznaj jej zalety!

Warto, aby w pokoju dziecka znalazła się tablica magnetyczna! Dowiedz się, dlaczego tak jest oraz przeczytaj o jej licznych zaletach. Poznaj również dobre strony tablic magnetycznych: kredowych i suchościeralnych.

Tablice magnetyczne – dlaczego warto podarować je dziecku?

Warto wybrać tablice magnetyczne do pokoju dziecka. Dziecko może używać ich do zabaw, rysować na nich, czy przywieszać za pomocą magnesów swoje rysunki, fotografie, czy obrazki. Tablice będą również przydatne podczas nauki pisania, liczenia, później rozwiązywania zadań, utrwalenia informacji, także jako miejsce do tworzenia notatek, czy odrabiania zadania domowego.

Tablica to świetne miejsce na organizacje czasu dziecka!

Tablica to również świetne miejsce na organizację czasu dziecka, jak i przydzielenie mu na niej obowiązków. Muszą one być jednak odpowiednie do wieku dziecka oraz jego indywidualnych możliwości, tak, aby było ono w stanie wykonać powierzone mu zadania. Możesz również stosować system kar i nagród za ich wykonanie, co pozytywnie wpłynie na motywację do działania.

Zalety tablicy magnetycznej

Zalet tablicy magnetycznej jest wiele. Jedną z nich jest to, że jest trwała, posłuży twojemu dziecku przez wiele lat. Może być również oryginalną dekoracją, gdy wybierzesz taką o ciekawym obramowaniu, kształcie. Wybór tablic jest spory, możesz znaleźć taką, gdzie część tablicy jest korkowa, a część suchościeralna. Tablice magnetyczne możesz kupić w wersji kredowej, czy suchościeralnej.

Tablica magnetyczna kredowa

Tablica kredowa jak sama nazwa wskazuje to, taka, po której można pisać, rysować kredą. Możesz ją wyczyścić przy pomocy gąbki zamoczonej w wodzie z dodatkiem specjalnego płynu. Z pewnością ucieszą się z niej dzieci, ponieważ będą mogły na niej rysować i wykorzystać ją do swoich zabaw.

Tablica suchościeralno magnetyczna

Po tablicy suchościeralnej pisze się specjalnymi markerami, a następnie przy pomocy przeznaczonej do tej czynności gąbeczki czyści. Tablice te mogą mieć różnego rodzaju powierzchnie. Mogą to być tablice suchościeralne: ceramiczne, szklane, stalowe.

O czym pamiętać wybierając tablicę dla dziecka?

Gdy wybierasz tablicę, zwróć uwagę, czy ma ona właściwości magnetyczne. Warto wybrać tablicę dostosowaną do wieku dziecka. Maluchy z pewnością ucieszą się z tablicy kredowej o ciekawym kształcie np. zwierzątka, jak i z kolorowej kredy. Dla starszych dzieci ważne będzie również wykończenie tablicy, czy akcesoria, które pomogą im w nauce. Takie jak np. kolorowe magnesy, artykuły do pisania. Jeżeli dziecko nie ma tablicy to świetny pomysł na prezent!

2022-08-24T06:17:29+00:00 12 sierpnia, 2022|Pokój dziecięcy|
Polub nas na facebooku