Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić pokój dla nastolatki? O czym pamiętać?

Urządzanie pokoju dla najmłodszych zawsze bywa problematyczne. Z jednej strony chcielibyśmy pozwolić dzieciom decydować o tym, jak ma wyglądać ich pokój, a z drugiej strony chcielibyśmy zachować jak największą funkcjonalność przestrzeni. Bez problemu można połączyć obie te rzeczy. W tym artykule dowiesz się jak to zrobić!

Urządzanie pokoju młodzieżowego – funkcjonalność i estetyka

Oczywiście urządzając pokój dla nastolatki warto mieć na uwadze gust jego właścicielki, w końcu to ona będzie spędzała tam największą ilość czasu. Należy brać pod uwagę sugestie dzieci odnośnie koloru ścian lub pojedynczych elementów, które chciałyby mieć w swoim małym królestwie.

Jeżeli metraż, którym dysponujemy nie jest imponujący, należy wykorzystać w pełni każdy centymetr planując rozłożenie wszystkich ważnych elementów i mebli dla nastolatków, które mogą się przydać. Pokój musi być nie tylko miejscem odpoczynku naszego dziecka, ale także miejscem nauki i zabawy. Do absolutnie niezbędnych mebli, które powinny znaleźć się w pokoju nastolatki zaliczamy dużą szafę lub meblościankę z miejscem na przechowywanie rzeczy, funkcjonalne biurko z wygodnym krzesłem oraz łózko dopasowane do potrzeb dziewczynki. Możemy również zdecydować się na dodatki takie jak lustro lub regał na płyty CD, które będą pasowały do charakteru właścicielki.

Łóżko

Jeżeli urządzamy pokój dla nastolatki, warto tak zagospodarować przestrzeń, aby zmieściło się w niej duże łóżko, które zapewni spokojny sen. Możemy zdecydować się na opcję rozkładanej kanapy, która może tez pełnić funkcje mebla dla gości, jednak nie zawsze są one wygodne. Warto zadbać też o dodatki – pościel, narzutę czy ozdobne poduszki.

Biurko

Biurko będzie kluczowym elementem wyposażenia przy którym Twoje dziecko z pewnością spędzi sporo czasu. Powinniśmy zdecydować się na takie, które ma wystarczająco miejsca na blacie, aby zmieścić liczne książki, zeszyty czy laptopa.

Szafy

Jeżeli nie dysponujemy dużym metrażem, warto rozważyć zainwestowanie w całe systemy mebli, które pasują do siebie i stanowią jedną całość. W ten sposób, zamiast dużej, zajmującej miejsce szafy, możemy umieścić w pokoju meblościankę, która ma wiele powierzchni do przechowywania.

Pokój dla nastolatki – podsumowanie

Urządzając pokój dla nastolatki powinniśmy pamiętać o tym, że ma to być wnętrze przede wszystkim bardzo funkcjonalne i dopasowane do indywidualnych potrzeb naszego dziecka. Warto również dołożyć wszelkich starań, aby było ładne i podobało się jego mieszkańcowi.

Źródło zdjęć: freepik.com

2020-09-30T13:42:47+00:00 30 września, 2020|Pokój dziecięcy|
Polub nas na facebooku