Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić pokój młodzieżowy na poddaszu?

Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie. Projektując to wnętrze, trzeba pogodzić dwie wizje ­– zarówno rodzica, jak i nastolatka. Dodatkowo po drodze mogą pojawić się dodatkowe trudności związane ze specyfiką przestrzeni. Poddasze może być wspaniałym miejscem na pokój dl nastolatka. Jakie trudności mogą pojawić się podczas urządzania młodzieżowego pokoju na poddaszu? Zapraszamy do lektury!

Pokój młodzieżowy na poddaszu – o czym warto pamiętać?

Pokój nastolatka to miejsce, które musi spełniać wiele funkcji. Zadbaj o to, by urządzony wspólnie pokój młodzieżowy sprzyjał wyrażaniu siebie i budowaniu własnej tożsamości. To również powinno być miejsce, w którym Twoje dziecko będzie mogło się skoncentrować w czasie nauki czy rozwijania swoich pasji. Dzięki wielofunkcyjnym meblom, wszechobecnym schowkom i wnękom oraz odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni możesz stworzyć wymarzony pokój młodzieżowy na poddaszu. Szafa z półkami to mebel, który na pewno świetnie sprawdzi się w tym pokoju! Pokój młodzieżowy na poddaszu może stać się przestrzenią szytą na miarę – wystarczy, że skorzystasz z kilku aranżacyjnych wskazówek, które umożliwią Ci sprytne wykorzystanie tej przestrzeni.

Pokój młodzieżowy na poddaszu – sprawdzone triki

Pokój młodzieżowy na poddaszu może być bardzo klimatyczny, dzięki obecnym tu skosom. Jednak stanowią one również wyzwanie aranżacyjne. Jak zagospodarować tę przestrzeń, aby pokój wyglądał dobrze i zmieściło się tu wszystko, czego potrzebuje młody człowiek? W tym przypadku można postawić na meble dostosowane do tego typu pomieszczeń. Często są to meble modułowe, które utrzymane są w jednej stylistyce oraz kolorystyce i można łączyć je w różnorodny sposób.

By w pokoju młodzieżowym na poddaszu łatwiej było utrzymać porządek, warto urządzić go z pomocą wielofunkcyjnych i kompaktowych mebli. To pomoże ograniczyć liczbę elementów i zostawić we wnętrzu więcej wolnej przestrzeni na rozwój Twojego dziecka!

Pokój nastolatka musi być przede wszystkim przystosowany do nauki. Planując położenie biurka, zwróć uwagę na to, aby skosy nie utrudniały siadania i wstawania. Kącik do nauki najlepiej urządzić w miejscu, które przez większą część dnia jest oświetlone naturalnym światłem. By nastolatek sam mógł dopasowywać do swoich potrzeb ilość wpadającego do środka światła, na oknach możemy zamontować rolety na okna dachowe.

Pokój młodzieżowy na poddaszu powinien być również przystosowany do przyjmowania gości. Twoje dziecko na pewno będzie Ci wdzięczne jeżeli pomyślisz o strefie rozrywki, w której będzie mogło spotykać się ze znajomymi. Wystarczy, że zainwestujesz w kilka kolorowych puf czy worków sako. Zadbaj również o kilka gier planszowych, które sprawią, że każde spotkanie będzie udane i pełne emocji!

Nie sposób nie wspomnieć również o łóżku! Powinno stanąć w miejscu, w którym wysokość jest standardowa, czyli do boku łóżka można podejść w pozycji wyprostowanej. W przeciwnym wypadku codziennie użytkowanie przestrzeni może stać się po prostu niewygodne. Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto wybrać łóżko podwójne lub kanapę. Wedy zyskujesz dodatkowe miejsce do spania dla odwiedzających Twoje dziecko przyjaciół. W pomieszczeniu ze skosami doskonale sprawdza się również łóżko z szufladą, która pełniąc funkcję pojemnika na pościel, pozwala sprytnie zapanować nad porządkiem w pokoju.

Pokój młodzieżowy na poddaszu – podsumowanie

Pokój młodzieżowy na poddaszu to świetny pomysł! Możesz z powodzeniem zaaranżować tę przestrzeń, stosując wskazówki, które podaliśmy powyżej. Mamy nadzieje, że stworzony przez Ciebie i Twoją pociechę pokój, będzie spełnieniem waszych marzeń!

2021-05-03T13:14:08+00:00 3 maja, 2021|Pokój dziecięcy|
Polub nas na facebooku