Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić nowoczesny salon?

Nowoczesne wnętrza w dalszym ciągu są na topie. Zainspiruj się i zaprojektuj nowoczesny salon we własnym domu!

Zastanawiasz się czym charakteryzuje się nowoczesny salon? Jest jasny, przestronny i funkcjonalny oraz utrzymany w wąskiej kolorystyce. Ponadto powinien zapewnić maksimum wygody gospodarzom i ich gościom. Nie ma nowoczesnego salonu bez wygodnej, rozłożystej i miękkiej sofy oraz dużego stołu, przy którym można spędzić czas podczas posiłku z najbliższymi. Bardzo ważna jest też przestrzeń. Ważne jednak, aby nie odtwarzać w 100 % salonu widzianego w katalogu. Najważniejsze, by pomieszczenie jak najlepiej odzwierciedlało Twoją osobowość.

Jak minimalistycznie urządzić salon?

Nowoczesny salon to pomieszczenie, które zazwyczaj utrzymane jest w minimalistycznym stylu. Dlatego też dobrze sprawdzają się wnętrza w stylu loftowym, które są również oszczędne w formie. W nowoczesnym wnętrzu pojawia się także połysk – w postaci chromowanych dodatków lub odbicia szkła. W salonie urządzonym w nowoczesnym stylu nie może zabraknąć starannie przemyślanego oświetlenia. Najlepiej wyglądają oryginalne, designerskie lampy. Dobrze jest rozdzielić oświetlenie na główne, rozproszone i punktowe. Dobra praktyką jest też nakierowanie światła na charakterystyczne elementy pomieszczenia, które są warte szczególnej uwagi.

Na jakie kolory postawić w nowoczesnym salonie?

W nowoczesnych wnętrzach króluje biel i czerń. Ta tendencja jest widoczna w każdym katalogu z aranżacjami nowoczesnych salonów. Jednak możesz postawić też na inne, bardziej wyraziste barwy. Mogą one pojawić się zarówno jako kolor ścian, mebli i dodatków oraz jako kolor podłogi. Jednak nie myśl raczej o soczystej zieleni czy fuksji. Mocnym kolorem jest wówczas raczej ciemny brąz lub szary. Nowoczesne salony są z założenia dosyć monochromatyczne. Dość rzadko zdarzają się podłogi w innych kolorach – na przykład ciemnym zielonym czy granacie, ponieważ ciężko jest do nich dobrać inne elementy nowoczesnego salonu. Istnieje duże ryzyko, że ciemne, wyraźne podłogi optycznie obniżą wnętrze i sprawią, że może już odbiegać od nowoczesnego wnętrza.

Jakie meble do nowoczesnego salonu?

Meble do nowoczesnego salonu powinny mieć prostą formę i jednolity kształt. Świetnie sprawdzają się takie, które dobrze odbijają światło. Wiele modeli przeznaczonych do nowoczesnego salonu jest zaprojektowane w bardzo oryginalny i niespotykany sposób. Szafy dwudrzwiowe to meble, które idealnie sprawdzą się do salonu.

2020-08-04T17:20:45+00:00 4 sierpnia, 2020|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku