Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Moskitiery

Wiosna to nie tylko radość z pierwszych promieni słonecznych, wspólnych spotkań przy grillu czy po prostu spędzania czasu na świeżym powietrzu. Naszą radość szybko i skutecznie mogą zepsuć różnorakie owady – muchy, meszki, komary czy ćmy, które lgną do naszego domu altany czy innych pomieszczeń bardzo szybko. Jak się chronić? Na rynku jest wiele dostępnych preparatów łagodzących ukąszenia, czy odstraszających skrzydlatych intruzów. Ale zamiast leczyć warto zapobiegać czyli po prostu zamontować w swoich oknach moskitiery, spośród których każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie dla siebie.

Najtaniej i najprościej lecz nie do końca skutecznie

Najprostszym rozwiązaniem, stanowiącym barierę przed insektami, są siatki. Wykonane są one z włókna szklanego. Rozwiązanie to charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie posłuży ono nam zbyt długo. Siatka z czasem zaczyna się odklejać, a podczas dużych mrozów może się również zacząć kruszyć.

Moskitiera z dopasowaniem do okna

Najpopularniejszym rozwiązaniem, sprawdzających się szczególnie w przypadku okien otwieranych , są moskitiery ramkowe. Wykonuje się je na specjalne zamówienie, ponieważ muszą być dostosowane do wymiarów okna.

Bardzo łatwy, a jednocześnie bezinwazyjny – co wymaga podkreślenia – jest ich montaż do profilu okiennego. Do ram okiennych mocuje się je za pomocą uchwytów obrotowych. Równie łatwo tego typu moskitiery daje się zdjąć, np. w celu ich umycia. Powinno się je także zdemontować przed zimą. W odróżnieniu od zwykłych siatek, które po okresie użytkowania nie nadają się do ponownego zastosowania, moskitiery ramkowe wystarczy wyczyścić i przechować do kolejnego sezonu.

Moskitiery otwierane i rolowane

Jeżeli jednak nie chcemy poświęcać czasu na coroczne montowanie i demontowanie moskitier warto rozważyć inwestycję w rozwiązania, które posłużą nam przez cały rok – moskitiery otwierane lub rolowane. To bez wątpienia najlepsza forma ochrony przed nieproszonymi gośćmi. Pozwala cieszyć się długi wiosennymi wieczorami nie skazując się tym samym na zamykanie pomieszczenia. Mamy wtedy też gwarancję, że będą nam służyć na lata bez nie potrzebnego demontażu.

A jeśli posiadasz drzwi przesuwane?

W przypadku dużych, przeszklonych drzwi przesuwnych warto rozważyć zainstalowanie jeszcze innego rozwiązania, a mianowicie moskitier przesuwnych. Mogą mieć jedno lub dwa skrzydła rozsuwane na boki. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno- lub dwutorowej.

Czytając wszystko co powyżej, obronę przed insektami można dostosować w zależności do potrzeb i posiadanych możliwości. Dla lepszego spędzania czasu i cieszenia się piękną aura za oknem. Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, dużą ofertę moskitierów posiada firma Bianex

Powiedz nie insektom

2017-06-26T15:10:31+00:00 21 czerwca, 2017|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku