Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak zaaranżować parapet okienny?

Parapet okienny możemy urządzić w kreatywny sposób, dzięki któremu wypełnimy przestrzeń ciekawie oraz w zgodzie ze swoim osobistym gustem. Przeczytaj, jak urządzić oryginalnie parapet i złap garść niebanalnych pomysłów.

Od czego zacząć?

Zacznij od poszukania inspiracji (np. w Internecie), uwzględniając styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie. Możesz wykorzystać rośliny przy aranżowaniu parapetu. Ważne jest, aby kwiaty dobrać również pod względem nasłonecznienia pomieszczenia.

  • Okna południowe – jest to okno, które będzie najbardziej nasłonecznione, jeżeli postawimy na parapecie roślinę wrażliwą, to z pewnością może zwiędnąć z powodu zbyt dużej ilości promieni słonecznych. Sprawdzą się w tym przypadku rośliny, które w swoim naturalnym środowisku żyją w klimacie suchym, np. kaktusy, czy agawa, aloes, grubosze.
  • Okna północne – jest to najmniej nasłonecznione okno, trudno więc uprawiać na nim rośliny. Musimy więc poszukać odmian cieniolubnych, np. bluszcz, ciemnotka, monstera, skrzydłokwiat, fuksja.
  • Okna wschodnie – promienie słoneczne docierają do nich tylko na kilka godzin, należy zwracać uwagę przy wyborze na rośliny, które nie potrzebują dużej ilości słońca, takie jak, np. bluszcz, skrzydłokwiat, dracena, monstera.
  • Okna zachodnie – warunki są tu podobne jak na oknie wschodnim, promienie docierają tu tylko na chwilę, z tym że na oknie zachodnim utrzymują się trochę dłużej. Na parapecie warto postawić np. hoje, dracenę, storczyki, azalie, figowca.

Co można użyć do dekoracji parapetu?

Zwróć uwagę, aby parapet pasował do reszty wnętrza. Do roślin możesz dodać dodatkowo takie elementy jak np. świece, świeczniki, książki, figurki, ramki ze zdjęciami. Parapet może być miejscem, w którym się wygodnie położysz. Wybierz odpowiedni do tego parapet, a także ciekawy materiał, którym go wykończysz. Będzie to idealne miejsce do relaksu, gdzie będziecie mogli czytać ulubioną książkę, pijąc pyszną kawę. Parapet możesz również oświetlić w ciekawy sposób, przy pomocy lampek dekoracyjnych oraz długich, świecących girland.

Parapet w kuchni – idealne miejsce na zioła!

Jeżeli urządzasz parapet w kuchni, może to być idealne miejsce na zioła, które będziecie mogli wykorzystać w waszej kuchni. Najlepiej posadź je w donicach, które będą pasowały do stylu twojej kuchni.

Chcesz wymienić parapet?

Jeżeli zamierzasz wymienić swój parapet, warto zobaczyć parapety z Wrocławia w Bianex. Parapet to ważny element musi, być dopasowany zarówno do okna, jak i pomieszczenia.

2021-11-25T09:59:55+00:00 25 listopada, 2021|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku