Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak wybrać odpowiednią szafę przesuwną?

Szafy przesuwne to przede wszystkim meble uniwersalne, a co się z tym wiąże świetnie wyglądające w większości pomieszczeń oraz funkcjonalne. Najczęściej ustawiane są w sypialniach i przedpokojach ze względów praktycznych. Pojemność wewnętrzna oraz systematyczny rozkład półek pomagają utrzymać w nich porządek. Aby jednak korzystać z zalet szaf przesuwnych, najpierw trzeba kupić odpowiedni model. Czym się kierować przy wyborze mebla? Na co zwrócić uwagę?

Na czym polega funkcjonalność szafy przesuwnej?

W szafie znajdują się wszystkie te rzeczy, których nie chcemy pozostawiać w miejscach dostępnych dla innych oczu z powodów estetycznych lub ochronnych, kiedy zabezpieczamy ubrania przed pazurkami kota lub kurzem. Wewnętrzne półki czy drążek, a także- nierzadko ułatwiające porządkowanie- organizery, pozwalają na systematyczne rozłożenie garderoby i pogrupowanie dostępnych rzeczy w taki sposób, by ich odszukanie nie sprawiało najmniejszego problemu. Uważa się, że minimalna głębokość szafy, w części przeznaczonej na drążek, powinna wynosić 55 centymetrów. Wtedy unikniemy nieestetycznych zagnieceń. Równie istotna w tej kwestii jest wysokość, na jakiej wisi drążek. Nie bez znaczenia pozostają tutaj długości sukienek lub spódnic, lecz poza wyjątkami w postaci modeli maxi, zaleca się, by dla płaszczy i sukienek mieściła się w granicach od 150 do 170 centymetrów, natomiast dla koszul i garniturów wynosiła około 100 do 110 centymetrów.

W zależności od konkretnego modelu, szafy wyposażone są w szuflady lub inne elementy, organizujące przestrzeń. Ich brak nie stanowi jednak najmniejszego problemu, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wypełniają miejsce w szafie i ułatwiają utrzymanie tam porządku. Organizery do szuflad pozwolą oddzielić bieliznę lub galanterię skórzaną. Szczególnie istotne może się to okazać w przypadku mebli znajdujących się w przedpokoju. Często pełnią one rolę schowków, gdzie mieszczą się domowe sprzęty takie jak deska do prasowania czy odkurzacz. Montaż użytecznych uchwytów ułatwia przechowywanie m.in.żelazka.

Co z frontami szafy przesuwnej?

Kiedy wiemy już, jak ważna jest prawidłowa organizacja przestrzeni wewnątrz szafy, warto zastanowić się nad wyglądem mebla. Lepiej inwestować w produkty wysokiej jakości, by produkt służył nam długie lata. Równie ważną kwestią jest aspekt estetyczny. Wielu producentów oferuje szafy przesuwne  z lustrami, które spełniają dwie funkcje: garderoby oraz optycznie zwiększają pomieszczenie. Aby zaczerpnąć inspiracji w kwestii średniej wielkości szaf przesuwnych, zapraszamy pod poniższy link: https://www.wikimeble.pl/SZAFY/SZAFY_PRZESUWNE.

2019-02-05T13:59:16+00:00 5 lutego, 2019|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku