Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak ocieplić poddasze, aby o każdej porze roku czuć się komfortowo?

Poddasze użytkowe to niezwykle przydatna, ekstra przestrzeń, która może posłużyć nam jako dodatkowe pomieszczenie w domu, do przechowywania różnych rzeczy, czy nawet by na nim zamieszkać. Dzisiejsze techniki budowlane umożliwiają bowiem tak profesjonalne ocieplenie oraz izolację poddasza, że można czuć się tam niezwykle wygodnie i komfortowo, bez względu na to, czy za oknem panują akurat siarczyste mrozy, czy może żar leje się z nieba. Tylko jak najlepiej się do tego zabrać?

Czym można ocieplić poddasze?

Odpowiednie ocieplenie poddasza to gwarancja tańszych rachunków i oszczędności (ponieważ nagromadzone ciepło nie będzie uciekało z budynku na zewnątrz), odpowiedniej izolacji cieplnej i komfortowych warunków. Jakie materiały możemy w tym celu zastosować? Wełnę mineralną, piankę poliuretanową, a także styropian. Szczerze rekomendujemy to ostatnie rozwiązanie. Dlaczego? Ocieplenie poddasza styropianem to opcja najtańsza, a jednocześnie niezwykle skuteczna. Posiada on świetne właściwości termoizolacyjne, a jego montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga zakładania żadnych specjalnych środków ochronnych. Płyty styropianowe są lekkie, budżetowe, a także odporne na wilgoć. To materiał bardzo bezpieczny, który nie pyli się, nie wywołuje alergii, ani żadnych innych negatywnych skutków dla naszego zdrowia, jest także przyjazny dla środowiska, w zupełności neutralny dla otaczającej nas przyrody, ponieważ bardzo szybko ulega rozkładowi. Do ocieplania najlepiej wybrać styropian sprężysty, posiadający specjalne nacięcia, dzięki czemu staje się bardziej elastyczny i łatwiejszy w pracy.

Dlaczego warto ocieplić poddasze?

Ocieplenie poddasza niesie za sobą wyłącznie korzyści – zarówno te finansowe, jak i typowo praktyczne. Na ocieplonym, przytulnym poddaszu możemy urządzić dla siebie dodatkowy pokój w domu, na przykład klimatyczną sypialnię. Warstwa ocieplenia oprócz  swoich podstawowych, grzewczych właściwości, tworzy także dodatkową barierę dla dźwięków, dzięki czemu możemy poczuć się bardziej prywatnie i komfortowo. Ponadto to także dodatkowa ochrona budynku, większe bezpieczeństwo oraz odporność na skrajne temperatury, utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności, co skutecznie zapobiega na przykład tworzeniu się nieestetycznych i niezdrowych pleśni oraz grzybów. Warto wiedzieć, że nawet jeżeli posiada się poddasze typowo nieużytkowe, to i tak warto rozważyć kwestię jego ocieplenia, ze względu na niepodważalne zalety takiego rozwiązania.

2023-01-26T13:26:10+00:00 26 stycznia, 2023|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku