Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Gotowi na lato z moskitierami

Obecnie panujące upały w różnych częściach Polski to pierwsze sygnały zbliżającego się wielkimi krokami lata. Właśnie dlatego konieczne jest przygotowanie się pod względem aranżacji wnętrza, gdzie polecamy serdecznie montaż moskitier zarówno na oknach, jak i drzwiach. Posiadają one mnóstwo zalet, które postanowiliśmy przedstawić w skrócie, by zachęcić Was do ich zakupu w najbliższym czasie, a poniżej kilka powodów dlaczego warto.

Do samodzielnego montażu

Moskitiery nie posiadają bardzo skomplikowanej i złożonej budowy, dlatego też nie trudno zająć się ich montażem bez pomocy fachowca. Wystarczy nieco więcej wolnego czasu i chęci, by samemu założyć siatkę na ramie drzwi lub okna w zależności od potrzeb. Do każdego produktu tego typu powinna być załączona instrukcja, a gdyby jej jednak nie było, zawsze można poszukać rozwiązania w internecie. Jej zamontowanie jest równie proste jak wyjęcie moskitiery z okna lub drzwi, dzięki czemu możesz ją zdejmować i przetrzymywać w okresach zimowych, kiedy przykładowo nie jest ona potrzebna. Również w razie konieczności jej wyczyszczenia można śmiało ją wymontować, oczyścić i zamontować z powrotem bez jakichkolwiek trudności.

Dla przeciwników insektów

Głównym zadaniem moskitier jest oczywiście zabezpieczenie wnętrza domu przed dostaniem się do środka wszelkiego rodzaju mniejszych i większych insektów, owadów i innych. Większość z nich nie jest mile widziana w mieszkaniu, dlatego też montowane są specjalne siatki. To zdecydowanie bardziej ekologiczna metoda pozbywania się wrogich istotek, które nie są przez nas zabijane, a jedynie nie wpuszczane do wewnątrz.

Wytrzymałość

Warto także zaznaczyć, że moskitiery są bardzo wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, jak na przykład wiatr, deszcz czy nawet mrozy. Jak już wspomnieliśmy wcześniej można je rozmontować i zamontować w dowolnej chwili, dzięki czemu jesteś w stanie zaoszczędzić pieniądze na kolejne zabezpieczenia domu przed niechcianymi owadami czy właśnie pyłkami. Podczas zakupu trzeba zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane moskitiery, a polecamy wybór sprawdzonych producentów, którzy dbają o ich jakość, co opłaci się również Tobie w późniejszym czasie.

 

Alternatywa dla moskitier

Ponieważ moskitiery nie chronią przed pyłkami, alergicy mający problemy zdrowotne w okresie wiosenno-letnim powinni spojrzeć w kierunku klimatyzacji. Montaż klimatyzacji jest możliwy zarówno w domu, jak i w mieszkaniu. Pozwala ona przepuszczać znacznie mniej alergenów, dzięki czemu osoby uczulone mogą swobodnie odpoczywać w domach. Takie rozwiązanie pozwala też zadbać o własne zdrowie, ponieważ nie będziesz zmuszony już wykorzystywać żadnych środków chemicznych, by pozbyć się insektów. Ich brak w powietrzu pozytywnie wpływa na Twoją kondycję oraz stan skóry.

2022-06-01T11:42:43+00:00 7 maja, 2022|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku