Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Ogromny wybór różnorodnych rodzajów drzwi wejściowych wewnętrznych i zewnętrznych generuje spore problemy podczas ich zakupu. Jak wybrać drzwi wejściowe, które będą zapewniały nam poczucie bezpieczeństwa i pozwolą odgrodzić się nie tylko od sąsiadów, ale także niesprzyjających warunków atmosferycznych, jak upał, deszcz czy przenikliwe zimno?

Wybierając drzwi wejściowe, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę czy będą to drzwi wewnętrzne montowane np. w blokach, czy drzwi wejściowe zewnętrzne montowane w samodzielnych budynkach np. domach jednorodzinnych.

Drzwi wejściowe zewnętrzne i wewnętrzne różnią się przede wszystkim stopniem izolacji termicznej i powinniśmy brać to pod uwagę W mieszkaniach, do których wchodzi się z klatki schodowej, nie zachodzi tak duża konieczność montażu drzwi wyjątkowo dobrze ocieplonych czy posiadających szczególnie wysoką izolacyjność akustyczną. Oczywiście wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb, które warto uwzględnić jeszcze przed zakupem, pamiętając, że cena nie zawsze odzwierciedla jakość zakupionych drzwi.

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, idealnym wyborem będą drzwi antywłamaniowe, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Ilość dostępnych funkcji i zabezpieczeń pozwala bez problemu dopasować drzwi szyte na miarę nie tylko potrzeb, ale także ilości pieniędzy, które możemy wydać na ich zakup.

Ważnym kryterium wyboru drzwi wejściowych, jeżeli mają nas one odgradzać bezpośrednio od ogrodu czy ulicy, jest zastosowany system docieplenia oraz ochrony przed wilgocią. W przypadku chęci zakupu drzwi otwieranych na zewnątrz warto zastanowić się, czy zapewnią one możliwość swobodnego wychodzenia z domu, gdy przed wejściem do domu utworzą się zaspy ze śniegu. Rozwiązaniem pozwalającym uniknąć problemów w tym zakresie jest montaż daszka nad drzwiami lub budowa wiatrołapu.

Drzwi wejściowe otwierane do wewnątrz zapewniają wygodę, jednak w niewielkim przedpokoju mogą dodatkowo zajmować cenną przestrzeń. Jeżeli zależy nam nie tylko na funkcjonalności i wygodzie, ale także bezpieczeństwie warto postawić na zakup drzwi, których zawiasy usytuowane są od wewnątrz, dzięki czemu nie ma możliwości łatwego podważenia ich z zewnątrz.

Posiadając już jasno sprecyzowane oczekiwania odnośnie do wyglądu i rodzaju drzwi wejściowych do naszego domu lub mieszkania, przychodzi czas na znalezienie sprzedawcy, który oferuje natychmiastową dostępność wybornych drzwi oraz ich profesjonalny montaż, gdyż tylko wówczas zyskamy gwarancję, że spełnią one swoje zadanie i okażą się naprawdę trafionym zakupem.

źródło: http://bianex.pl/drzwi/

2017-05-23T12:38:22+00:00 23 maja, 2017|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku