Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czym kierować się przy wyborze okien do domu?

Wymieniasz okna? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze nowych, a także jak wygląda, ich wymiana oraz o czym warto pamiętać.

Kiedy należy pomyśleć o wymianie okien?

Myślisz o wymianie okien? Kiedy zdecydowanie nie warto odwlekać, tylko po prostu trzeba wymienić okna? Gdy okna są nieszczelne, przez co powodują utratę ciepła, ze względów estetycznych, gdy są uszkodzone, mają widoczne plamy, rysy – to najczęstsze przyczyny. Inne przykłady to, gdy mamy problem z ich otwieraniem, czy zamykaniem, a także, gdy szyby niewystarczająco tłumią uciążliwy hałas.

Od czego zacząć wymianę okien?

Planowanie wymiany okien należy zacząć od zmierzenia otworów okiennych – najlepiej będzie, jeśli wykona to pracownik firmy, w której zamówiliśmy okna. Specjalista sprawdzi, czy okna, które chcemy zamówić, będą odpowiednie. Podczas dokonywania wyboru ważne jest, aby powiedzieć o naszych oczekiwaniach co do okien, czy materiału, z jakiego mają być wykonane profile, np. jeżeli ważne są dla nas dodatkowe zabezpieczenia przed włamaniami.

O czym warto również pomyśleć przy wymianie okien?

Od razu warto pomyśleć o doborze parapetów, czy osłon przeciwsłonecznych (rolet, żaluzji). Większość firm świadczy również te usługi. Osłony przeciwsłoneczne zewnętrzne czy wewnętrzne w lecie pozwolą nam uniknąć przegrzania pomieszczenia oraz intensywnych promieni słonecznych, natomiast zimą, będą chronić przed stratą ciepła. Możemy również zastanowić się od razu nad montażem moskitier, które ochronią przed niechcianym towarzystwem insektów i owadów. Moskitiery są bardzo przydatne szczególnie latem!

Warto przygotować odpowiednio wcześniej pomieszczenia, w których będą wymieniane okna: przesunąć meble, zdjąć: karnisz, firanki, zasłony, dokładnie zakryć folią malarską meble i grzejniki. Najlepiej wynieść niepotrzebne przedmioty, a na podłodze położyć kartony, czy folię.

Kiedy najlepiej wymieniać okna?

Należy wiedzieć, że okien nie wymienia się, gdy na zewnątrz panują skrajne temperatury – zarówno upały, jak i mrozy. Najlepiej, gdy wymianę okien zaplanuje się na koniec wiosny, czy na początek jesieni.

Wybierz firmę, która pomoże ci na każdym etapie wymiany okien!

Jak znaleźć fachowe wsparcie w zakresie zakupu i instalacji okien? Najlepiej zaufaj specjalistom, którzy pomogą ci w pomiarach, doborze okien, a następnie ich montażu. Kompleksowa usługa pozwoli zaoszczędzić ci stresujących sytuacji. Zobacz okna z Wrocławia w bianex.pl i postaw na usługi profesjonalistów! Pamiętaj, że zakup okien to inwestycja na wiele lat!

 

2021-11-25T10:02:06+00:00 4 listopada, 2021|Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku