Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Zalety desek kompozytowych

Budujesz taras? Nie wiesz jednak, jaki materiał wybrać – deski drewniane, czy deski kompozytowe? Przeczytaj o ich zaletach oraz wadach. Dowiedz się, dlaczego warto mieć taras.

Deski kompozytowe – co to?

Deski kompozytowe składają się z mieszaniny mączki drzewnej z polichlorkiem winylu, który zapewnia im to, że są trwałe, odporne na wilgoć oraz warunki atmosferyczne.

Zalety desek kompozytowych

Można je z pewnością wykorzystać do budowy tarasu. Nie wymagają one malowania, czy stosowania środków, które będą je chronić. Zaoszczędzisz czas, nie musząc ich konserwować jak naturalnego drewna. Wyglądem przypominają deski drewniane, mają jednak jednolity kolor. Jedną z zalet desek kompozytowych jest to, że nie musisz obawiać się drzazg, powierzchnia twojego tarasu, będzie jednakowo gładka. Zobacz deski tarasowe z wpc – być może są one idealną propozycją dla twojego tarasu?

Zalety desek drewnianych

Drewniane deski nie nagrzewają się, amortyzują one upadki. Materiał ten możesz dowolnie malować, nawet w sposób bardzo zróżnicowany, używając kilku odcieni farb. Deski te łatwo przerobić, przemalować, czy przebudować.

Wady desek drewnianych i kompozytowych

Jedną z wad desek kompozytowych jest to, że latem się nagrzewają oraz to, że z czasem możemy zauważyć zmiany w ich kolorze. Wady desek drewnianych to przede wszystkim to, że należy dbać o nie i co jakiś czas zabezpieczać drewno odpowiednimi środkami. Jeżeli nie będziemy tego robić, drewno będzie podatne na niszczenie przez warunki atmosferyczne, a także szkodniki. Taras może także porastać roślinnością, jeżeli nie będziemy o niego dbać. Jak widać zarówno deski drewniane, jak i kompozytowe mają wady oraz zalety. Powinniśmy wybrać przede wszystkim te, które nam odpowiadają wyglądem, sposobem konserwacji.

Dlaczego warto mieć taras?

Taras z pewnością warto mieć. Będzie on idealnym miejscem do spędzania czasu z rodziną i z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Może być świetną strefą wypoczynku, relaksu po ciężkim dniu pracy, czy nauki. Możesz wydzielić w nim również przestrzeń na grilla, czy na obszar dla dzieci. Najważniejsze, aby zorganizować miejsce zgodnie z potrzebami twoimi i twojej rodziny.

Odnów swój taras

Masz już taras? Może warto go odnowić, wymienić meble, dodać dodatki, które nadadzą mu nowy wygląd? Czasami niewiele potrzeba, aby nadać miejscu świeżości. Pomyśl o oświetleniu – lampkach, świecach, świecznikach; tekstyliach – kocach, poduszkach. Warto dodać, czy wymienić zadaszenie tarasu. Poszukaj inspiracji, może dodadzą ci energii do działania.

2022-01-31T08:20:29+00:00 7 stycznia, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku