Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Wybór i montaż drzwi wejściowych

Udany wybór drzwi zewnętrznych jest połową sukcesu. Należy je jeszcze prawidłowo zamontować, a później zadbać o to, by funkcjonowały w należny sposób. Radzimy, jak podejmować właściwe decyzje na każdym etapie. Jakie wybrać drzwi wejściowe i jak je prawidłowo zamontować? Odpowiedź poniżej.

Drzwi to jeden z istotniejszych elementów wykończeniowych każdego domu i mieszkania. Muszą być nie tylko ładne i dopasowane do budynku, ale również powinny być funkcjonalne. Powinny się komfortowo otwierać i zamykać. Nie mogą przepuszczać do wnętrza wiatru i wypuszczać ciepła z domu. Powinny być ochroną przed deszczem, jak również brudem i zanieczyszczeniami z podwórka. Poza ty, warto wspomnieć o najważniejszej funkcji, jaką jest obrona przed potencjalnymi złodziejami. To, czy sprostają tak licznym wymaganiom, zależy nie tylko od samych drzwi, ale też właściwego montażu.

Drzwi zewnętrzne – jakie wybrać?

Produkując drzwi zewnętrzne używa się różnych materiałów – przeważnie jest to drewno, metal oraz PCV. Kupujemy je wraz z ościeżnicami wyposażonymi w zawiasy. Zamawiając drzwi, możemy wybrać pełne lub z przeszkleniem, jedno- bądź dwuskrzydłowe, otwierane w lewą albo prawą stronę. Wybór tego, w którą stronę będą się otwierały drzwi, jest zależny przede wszystkim od tego, jak szerokie jest podejście do naszego domu oraz ile mamy miejsca w przedpokoju. Oba warianty mają wady i zalety. Jeśli drzwi otwierają się na zewnątrz, zyskamy więcej miejsca w przedsionku. Jednak zimą, gdy napada dużo śniegu, a nad wejściem nie mamy zadaszenia, możemy mieć kłopot z ich otworzeniem.

Montaż drzwi

Niektórzy decydują się na samodzielne zamontowanie drzwi przywiezionych ze sklepu, aby uniknąć konieczności płacenia fachowcom. Chyba że montaż jest wliczony w cenę lub niezbędny do uzyskania gwarancji. Tymczasem zamontowanie ościeżnic i skrzydeł wcale nie należy do najprostszych rozwiązań. Polecamy więc zlecić to wykwalifikowanej ekipie, zwłaszcza gdy nie posiadamy specjalistycznych narzędzi i nie znamy się na pracach wykończeniowych. W ten sposób zyskamy pewność, że tak prawidłowo zamontowane drzwi posłużą nam przez długie lata. Montaż drzwi we Wrocławiu powinien przebiegać wyjątkowo sprawnie i bezproblemowo.

Podsumowanie

Pamiętaj, że Twoje drzwi będą wizytówką całego domu. Nie decyduj się zatem na krzykliwe lub sezonowe kolory, ponieważ ryzykujesz w ten sposób, że po wyjściu z mody staną się tandetne. A drzwi nie należą do najtańszego elementu w domu, który można sobie od tak wymieniać.

2020-03-30T14:29:15+00:00 30 marca, 2020|Ogród|
Polub nas na facebooku