Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Na co zwracać uwagę przy wyborze desek na taras

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami, więc z pewnością każdy z nas będzie chciał spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Idealnym sposobem na relaks jest wypoczynek na tarasie. To bardzo ważny element domu, który powinien być wykonany z dbałością o każdy szczegół, szczególnie jeżeli chodzi o podłogę, która najbardziej rzuca się w oczy.

Jest wiele rodzajów materiałów, które można wykorzystać przy budowie podłogi na taras. Różnią się one między sobą parametrami, a także wyglądem. Każde tworzywo wymaga również innego sposobu pielęgnacji. Warto zwrócić także uwagę na koszt zakupu podłogi oraz sposób jej montażu.

Wybór materiału na podłogę wydaje się więc nie lada wyzwaniem, dlatego warto się do niego przygotować. Zanim przystąpisz do jakichkolwiek prac budowlanych lub remontowych, dobrze już mieć wybrany odpowiedni materiał. Poniżej wymieniamy najbardziej popularne sposoby na wyłożenie podłogi na tarasie i zwracamy szczególną uwagę na jeden z nich – deski tarasowe kompozytowe producent.

Ci, którzy lubią mieć duży wybór, będą z pewnością zadowoleni z faktu, że w sklepach można znaleźć wiele różnych materiałów, które odpowiadają na różne potrzeby. Są to m.in.: kostka brukowa, kamień, palety, płytki, płyty betonowe, thermo drewno, deski drewniane oraz wspomniane już deski kompozytowe.

Niektóre z tych materiałów można układać bezpośrednio na gruncie, a część z nich wymaga stabilnej podbudowy z betonu.

Deski tarasowe wysokiej jakości

Kompozyt tarasowy jest mieszanką drewna naturalnego ze sztucznym tworzywem. Deska kompozytowa może być także nazywana WPC, co stanowi skrót od angielskiego wood plastic composites.

Deski kompozytowe są szczególnie popularne, jeżeli chodzi o podłogi tarasowe, jednak wymagają one użycia dodatkowych elementów, które wspomogą ich montaż. Zdecydowanym plusem jest wysoka estetyka desek WPC, ponieważ na ich powierzchni nie widać śladów wkrętów czy też gwoździ. W przypadku desek z drewna taka zaleta nie występuje. Deski łapie się klipsem, a wszelkie nierówności niweluje się za pomocą klinów. Co ważne, brzegi desek są osłonięte specjalną listwą, co sprawia, że całość wygląda naprawdę dobrze i świetnie imituje drewno.

Jeżeli chodzi o wybór desek kompozytowych, to jest on bardzo duży. Mają one różne rozmiary, zarówno jeżeli chodzi o długość, jak i o grubość. Deski można też swobodnie przycinać. Powierzchnia desek posiada regularne zagłębienia, które świetnie się prezentują i są miłe w dotyku – można po nich chodzić boso.

2022-04-03T18:09:23+00:00 11 marca, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku