Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Moskitiery w domu – gdzie kupić, które wybrać?

Wprawdzie sezon wiosenno-letni jeszcze przed nami, jednak należy już teraz pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu drzwi i okien. Zwłaszcza, że temperatury są coraz wyższe, wilgoć coraz większa, a co za tym idzie – owadów przybywa. Stają się również odporne na wszelką chemię i domowe metody walki. Jeżeli chcesz zapewnić sobie prawidłową ochronę przed irytującymi i niepożądanymi insektami w domu, mieszkaniu, czy biurze, postaw na moskitiery.

Czy warto mieć moskitiery w domu?

Produkty z tej kategorii zapewniają skuteczną ochronę przed uprzykrzającymi życie owadami, które potrafią wyprowadzić z równowagi niemal każdego. Muchy, komary i inne latające insekty utrudniają odpoczynek w domowym zaciszu, czy pracę w pomieszczeniu biurowym. Zostawiają również ślady po swojej obecności na jedzeniu, które później trzeba wyrzucić. Posiadając moskitierę można skutecznie wyeliminować obecność insektów – praktycznie do zera. Nie ma nad czym się zastanawiać, jeżeli chcesz pozbyć się owadów, moskitiera to najlepsze rozwiązanie.

Moskitiera ma jeszcze inne pozytywne zastosowanie, mianowicie ogranicza ilość pyłków, przedostających się z zewnątrz do środka domu, czy biura. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza dla alergików, którzy będą mogli w spokoju odetchnąć i to dosłownie.  Zamiast walczyć z owadami za pomocą szkodliwych środków chemicznych, możemy ograniczyć im dostęp do naszego miru domowego.

Należy wziąć pod uwagę między innymi markę producenta. Wybierzmy dobry sklep, który nie od dzisiaj działa w branży. Konkurencja jest bardzo duża, dlatego polecamy moskitiery we Wrocławiu.

Jakie moskitiery wybrać do okien i drzwi?

Dokonując zakupu moskitiery, możemy wybrać spośród wielu rozmaitych rodzajów, które różnią się między sobą przede wszystkim materiałem materiałem. Różnica dotyczy też sposobu montażu moskitiery. Na drzwi wybierzmy np. moskitiery ramkowe, które są wykonane z profili aluminiowych. To w pewnym sensie dodatkowe drzwi, które otwierają się na zewnątrz. Umożliwiają swobodne przewietrzenie domu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Moskitiery rolowane drzwiowe z kolei poruszają się w sposób poziomy. Ten rodzaj moskitiery doskonale sprawdzi się w przypadku drzwi balkonowych i elementów tarasowych. Na oknach polecamy również moskitiery ramkowe, które posiadają formę z profili PVC lub aluminiowych.

Montaż moskitiery drzwiowej, czy okiennej jest związany z rodzajem modelu, który zakupiliśmy. Nie wszystkie moskitiery możemy zamontować samodzielnie. Decydując się na rolowane, czy harmonijkowe pamiętajmy, aby montaż zlecić fachowcom. Samodzielny montaż jest możliwy, w przypadku moskitiery na rzepy, lub magnes. Możesz je wtedy swobodnie zdemontować na okres zimy i porządnie wyczyścić. Suche i czyste moskitiery składamy w szafie i przechowujemy do następnego lata.

2020-02-20T14:40:52+00:00 20 lutego, 2020|Ogród|
Polub nas na facebooku