Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Koła do kosiarek – wszystko co musisz wiedzieć

Kółka w naszej kosiarce to element, który podlega najszybszej eksploatacji ze względu na swoje zewnętrzne umieszczenie. Bezpośredni kontakt z nierównym, twardym podłożem lub miękką nieubitą ziemią to czynniki, które sprawiają, że nasze koła do kosiarki po dłuższym czasie użytkowania odmawiają współpracy. Kosiarka bez kół nie pojedzie, a przecież my mamy trawnik do skoszenia. Uszkodzone koła to jednak nie koniec świata, a nasza kosiarka nie musi być spisywana na straty.

Jak wymienić koła do kosiarki?

Wymiana kół to żadna filozofia. Jeśli kółko nie odpadło samoczynnie podczas użytku lub zimowania w garażu czy składziku, to wystarczy je zdjąć i wymienić na nowe. Podstawowe narzędzia takie jak klucz płaski czy imbus mogą się przydać, choć nie zawsze są konieczne. Koła do kosiarki to część, która najczęściej podlega eksploatacji, ale za to jej wymiana jest banalnie prosta. Wymieniając koła do kosiarki, miejmy również na uwadze czy żadna z wewnętrznych części połączonych z kołami również nie uległa uszkodzeniu.

Jakie koła do kosiarki wybrać?

Do wyboru mamy koła do kosiarki plastikowe, rzadziej metalowe oraz z łożyskami lub bez. Wybór zależy w głównej mierze od rodzaju kosiarki, jaką posiadamy. Na pierwszy rzut oka ciężko ocenić, jakie koła będą idealne dla naszej kosiarki. W tym celu wystarczy odczytać jej numer z obudowy lub dokumentów otrzymanych przy zakupie i dobrać odpowiednie kółka. Zmiana kół w trakcie użytkowania na inny rodzaj też jest możliwa, jeśli tylko rodzaj naszej kosiarki na to pozwala.

Koła do kosiarki Świątek Las i Ogród

Koła do kosiarki w sklepie Świątek Las i Ogród to wysokiej jakości koła wykonane z wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych. Czołowi producenci tacy jak Husqvarna, NAC lub Flymo, których koła pasują do większości modeli kosiarek. Dobierając odpowiednie koła, pamiętajmy również o ich rozmiarze. Zbyt duże lub zbyt małe koła do kosiarki nie spełnią swojej funkcji, a mogą tylko utrudnić naszą pracę.

Oprócz kół do kosiarek, w sklepie Świątek Las i Ogród znajdą się również osie do kół, dzięki którym prawidłowo zamocujemy nasze koła w przypadku ich uszkodzenia. Decydując się na zakupy w sklepie, mamy pewność, że zakupione koła posłużą nam na lata, a ich kolejny zakup nie będzie konieczny przez dłuższy czas. Koła do kosiarki to podstawowy element maszyny, o który warto zadbać i warto wymieniać regularnie.

2022-12-29T11:24:32+00:00 11 grudnia, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku