Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak zaaranżować kącik grillowy w ogrodzie?

Jeżeli często urządzasz grille, warto pomyśleć o zorganizowaniu przestrzeni na zewnątrz, w której umieścisz to urządzenie. Warto stworzyć miejsce do odpoczynku i spędzania czasu z rodziną. Przeczytaj, jak to zrobić.

Od czego zacząć planowanie kącika grillowego?

Zdecyduj o miejscu, w którym chcesz zorganizować kącik grillowy. Planując to miejsce, warto zastanowić się, czy chcesz kupić meble ogrodowe, ile miejsca można na nie przeznaczyć. Zastanów się, jaki grill będzie dla ciebie najlepszy. Z pewnością, jeżeli myślisz o grillu gazowym, zajmie on więcej miejsca niż np. grill węglowy. Zobacz grill gazowy z płytą żeliwną jest to zdecydowanie zakup, który będzie służył ci latami.

Poszukaj inspiracji jak urządzić kącik!

Poszukaj wcześniej inspiracji dotyczących modelu grilla, jaki chcesz kupić, czy rodzaju mebli, które chcesz wybrać. Bez dwóch zdań takie atrakcyjne pomysły znajdziesz w Internecie.

Jeżeli to możliwe kącik powinien być w zacisznym, spokojnym miejscu!

Najlepiej, aby kącik grillowy był umiejscowiony tak, aby zapewniał Tobie i Twoim gościom komfort, aby nie był w pobliżu sąsiadów, którym może przeszkadzać dym lub zapachy. Nie warto planować go również blisko ulicy, aby nie przeszkadzał wam hałas z ulicy. Ma to być miejsce spokojne, w którym wspólnie spędzicie miło czas.

Nawierzchnia kącika grillowego

Masz wybrane miejsce, teraz pora wybrać rodzaj nawierzchni, aby utwardzić podłoże. W tym celu możesz użyć kostki brukowej, czy płyt tarasowych. Rozwiązanie to jest zdecydowanie lepsze, ponieważ unikniesz błota lub zniszczenia mebli ogrodowych.

Zadaszenie kącika grillowego, czy warto?

Warto pomyśleć również od razu o zadaszeniu kącika grillowego, czy zaplanowaniu go na przyszłość. W razie deszczu przyda ci się z pewnością parasol ogrodowy.

Dodatki do kącika grillowego

W kąciku grillowym możesz umieścić dodatki takie jak rośliny w ciekawych donicach. Możesz umieścić na stole świece, świeczniki, powiesić girlandy, światełka. Ciekawy pomysłem może okazać się położenie na meblach ogrodowych tekstyliów takich jak: koce, poduszki, narzuty, serwety. Pamiętaj, aby przedmioty, które łatwo mogą się zapalić nie znajdowały się blisko grilla!

O czym warto pamiętać?

Warto pamiętać, aby kącik grillowy urządzić tak, aby pasował do przestrzeni, w której się znajduje – stylu domu oraz wyglądu najbliższej okolicy. Możesz również pomyśleć o przestrzeni dla dzieci, w której będą mogły spędzić czas. Pamiętaj, że kącik grillowy ma być urządzony tak, aby zapewnił bezpieczeństwo tobie i twoim bliskimi.

2022-04-19T12:31:44+00:00 19 kwietnia, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku