Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Grill ogrodowy – jak wybrać

Grill ogrodowy przywołuje na myśl miłe wspomnienia związane z beztroskim spędzaniem czasu z bliskimi i przyjaciółmi oraz, co oczywiste, pobudza w nas chęć na pyszne jedzenie. Wybór idealnego grilla nie jest trudny, jednak wymaga to dobrego przygotowania, jeśli chcesz, aby urządzenie wpisało się w Twoje potrzeby…

Węgiel, gaz, a może elektryczność? Który sposób przyrządzania potraw na grillu jest Twoim ulubionym? Trudno się zdecydować? Pomożemy Ci w wyborze!

Grill gazowy – najważniejsze informacje

Grill gazowy cieszy się coraz większym uznaniem wśród fanów grilla. Grille tego typu są dostępne w różnych wydaniach – zarówno jeśli chodzi o ich wielkość, jak i o jakość. Grilla tego typu zasila się gazem ziemnym albo propanem, wiec nie wymaga on ani podpałki, ani węgla. Jego zaletą jest szybkie działanie i niemal natychmiastowa gotowość do grillowania potraw.

Plusem grilla gazowego jest możliwość regulowania temperatury na bieżąco i dopasowywania jej do potrzeb określonego typu produktów. Ciepło jest rozmieszczone w sposób równomierny, co znacznie ułatwia przygotowanie potraw. Grill gazowy (w przeciwieństwie do tradycyjnego grilla) jest łatwy w czyszczeniu i konserwacji.

Do zalet grilla gazowego należy dodać jeszcze praktyczne kółka, które pomagają w jego przemieszczaniu.

Jeśli chodzi o cenę grilla gazowego, to jest ona zależna od jego jakości i ewentualnych dodatkowych udogodnień, takich jak blat. Jest on też zdecydowanie droższy od grilla tradycyjnego, jednak z pewnością stanowi inwestycję wartą swojej ceny. Większy nakład pieniężny zwraca się po kilku sezonach użytkowania.

Tradycyjny grill węglowy – najważniejsze informacje

Grill węglowy z pewnością należy do tych urządzeń, które cieszą się największa popularnością. Tradycyjny model jednoznacznie kojarzy się z letnim zapachem grillowanych potraw. Najczęściej do takiego grilla używa się węgla drzewnego, drewna lub brykietu. Do rozpalenia warto wykorzystać podpałkę (w formie kostek lub płynu).

Grill węglowy, podobnie jak wspomniany wyżej jego gazowy odpowiednik, występuje w wielu wydaniach. Może on mieć różne rozmiary i udogodnienia (np. może posiadać wbudowaną pokrywę, zapewniającą równy przepływ ciepła). Taki grill może być także wyposażony w kółka, które ułatwiają zmianę jego miejsca. Bardzo przydatny jest także blat, na którym można kłaść potrawy.

Grille ogrodowe – sprawdź najnowsze modele!

Grill elektryczny – najważniejsze informacje

Grill elektryczny to zdecydowanie najbardziej przyjazne środowisku urządzenie spośród trzech wymienionych. Jest on bardzo funkcjonalny. Do jego zasilenia wystarczy źródło prądu, więc jeśli chcesz używać go w ogrodzie, najpierw zaopatrz się w odpowiednio długi przedłużacz. Grill elektryczny nie wydziela dymu oraz szybko się nagrzewa. Podobnie jak w przypadku pozostałych modeli, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego urządzenia.

W grillu elektrycznym łatwo regulować temperaturę. Posiada on także zbiornik na tłuszcz i możliwość demontażu płyt. Urządzenie tego typu może też mieć dodatkowe blaty, na których przygotowuje się posiłki. Na grillu elektrycznym można przygotować pyszne jedzenie, które w dodatku jest zdrowsze niż to, które przygotowuje się na pozostałych dwóch rodzajach.

Warto zaopatrzyć się także w przydatne akcesoria, które przydadzą się każdemu – niezależnie od modelu posiadanego urządzenia.

2022-04-02T12:46:21+00:00 28 marca, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku