Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Filtry paliwa do kosiarek – wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć!

Kosiarka to urządzenie, które każdy zapalony ogrodnik posiada w swojej piwnicy, garażu czy innym pomieszczeniu gospodarczym. Oczywiście każdy z nas chce, aby nasza maszyna działała jak najdłużej. Oprócz standardowych serwisów, wymiany kółek, linek czy śrubek warto zadbać o filtry. Dziś porozmawiamy o filtrach do paliwa, o których często zapominamy „no bo przecież wlewamy czyste paliwo”. Oczywiste jest, że nikt brudnego paliwa nie będzie wlewał do kosiarki, jednak nie ma to znaczenia, jeśli filtry nie są regularnie wymieniane.

Kiedy należy wymienić filtr paliwa?

Choć wszystkie filtry, mogłoby się wydawać, wyglądają podobnie, to często znacząco różnią się od siebie. W wielu przypadkach wymiana filtra zalecana jest co około 30 h pracy kosiarki lub raz, przed rozpoczęciem sezonu. Filtr paliwa do kosiarki powinien być wymieniany po każdym użyciu, jeśli używamy kosiarki na dużych obszarach lub jest ona użytkowana do wykonywana zawodu związanego z ogrodnictwem, lub podobnego.

Czy filtr paliwa można myć ręcznie?

Jest to możliwe pod kilkoma warunkami. Po pierwsze, musimy zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia filtrów, które nie uszkodzą go oraz spowodują, że szkodliwe substancje nie zmienią właściwości paliwa. Najlepiej czyścić je strumieniem wody, jednak nie za mocnym, aby ich nie uszkodzić. Jeśli pozbędziemy się całego brudu z filtra, to jak najbardziej możemy go wykorzystać ponownie. Jeśli nie – musimy zakupić nowy.

Czy korzystanie ze starego filtru jest bezpieczne?

Użytkowanie zużytego filtra może doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika. Kiedy nieprzefiltrowane paliwo, wraz z zanieczyszczeniami dostanie się do środka, może spowodować zniszczenia, których naprawa przewyższy koszt zakupu nowej kosiarki. Wszystkie zanieczyszczenia w paliwie zwykle opadają na sam dół, dlatego ważne jest sprawdzanie filtrów, zwłaszcza kiedy kończy nam się paliwo w zbiorniku.

Filtry paliwa do kosiarek – posumowanie

Podsumowując wszystkie informacje – kosiarka be dobrego filtra paliwa daleko nie pojedzie, więc warto zadbać o regularne jego wymiany lub chociaż porządnie wyczyścić go, kiedy nadejdzie taka potrzeba. Filtr paliwa to często koszt z rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu złotych więc nie warto oszczędzać na takiej inwestycji, zwłaszcza że stawką jest prawidłowe funkcjonowanie naszej kosiarki. Dbając o kosiarkę w odpowiedni sposób, znacząco możemy wydłużyć jej okres eksploatacji.

 

źródło zdjęć: freepik.com

2023-02-24T15:14:54+00:00 24 lutego, 2023|Ogród|
Polub nas na facebooku