Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Elewacja domu – z czego najlepiej ją wykonać?

Wykańczając dom, jedną z ważniejszych rzeczy jest elewacja, która stanowi wizytówkę gospodarstwa, bo to ona pierwsza rzuca się w oczy. Obecnie istnieje wiele materiałów, z których można wykonać elewację. W dzisiejszych czasach króluje minimalizm i surowe wykończenie.

W poniższym artykule wspomnimy o najlepszych i najbardziej popularnych materiałach, które są „przedstawicielami” takich nurtów w nowoczesnej architekturze, jak styl industrialny czy skandynawski. Są to kierunki, w których rozwija się nie tylko wystrój wnętrz, ale także to, co na zewnątrz, czyli elewacje, ogrody, tarasy…

Deski kompozytowe

Nasze małe zestawienie zaczniemy od materiału, jakim są deski elewacyjne, które mają bardzo szerokie zastosowanie i są chętnie używane przy różnego rodzaju pracach wykończeniowych wokół domu. Deski nadają się nie tylko do wykorzystania przy elewacji, ale także do budowy tarasu, schodów czy balkonu.

Deski kompozytowe to praktyczny i estetyczny wybór, który jest gwarancją świetnego wyglądu elewacji na długie lata. Wynika to z faktu, że kompozyt jest sztucznym materiałem, powstałym z połączenia polimerów i mączki drewnianej. Materiał ten wizualnie przypomina drewno, jednak różni się on od niego parametrami. Deski kompozytowe nie ulegają odkształceniom i są odporne na wilgoć, promienie UV oraz opady atmosferyczne.

Płytki elewacyjne

Płytki elewacyjne mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów: kamienia, silikatów, betonu, żywic… Występują one także w różnych wariantach kolorystycznych, a każdy z materiałów odznacza się innymi parametrami. I tak na przykład płytki betonowe mogą okazać się niezwykle tanie w porównaniu z innymi produktami. Z kolei okładziny silikatowe są bardzo trwałe i wyglądają elegancko. Okładziny wykonane z żywic są odporne na czynniki zewnętrzne, a ich kolor pozostaje nieskazitelny na bardzo długi czas.

Beton architektoniczny

Ostatni materiał, o którym wspomnimy w naszym krótkim zestawieniu, to przykład surowego stylu hi-tech. Jest on chętnie stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Płyty z naturalnego betonu są przystosowane do różnych warunków atmosferycznych i cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia. Beton architektoniczny stanowi kwintesencję minimalizmu, dzięki czemu uzyskuje się oryginalny wygląd w wyglądzie elewacji. Ponadto płytki betonowe są niezwykle trwałe i mogą służyć wiele lat.

Przy obecnym dużym wyborze różnego rodzaju elewacji każda osoba, która myśli nad oryginalnym wykończeniem swojego domu, z pewnością znajdzie coś dla siebie.

2022-02-24T13:00:19+00:00 19 lutego, 2022|Ogród|
Polub nas na facebooku