Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

5 powodów, dlaczego grill gazowy jest lepszy od węglowego – sprawdź!

Sezon grillowy dla każdego zaczyna się w innym terminie. Jedni rozpoczynają już początkiem marca, kiedy tylko słońce wyłoni się zza chmur, śnieg stopnieje, a termometry pokazują dodatnie temperatury. Drudzy zaś wolą poczekać na pełne słońce i cieszyć się wysokimi temperaturami w gronie rodziny w ogródku. Jeśli Twój sezon grillowy się jeszcze nie rozpoczął i chcesz zaopatrzyć się w grill lub stwierdziłeś, że przyszedł czas na jego wymianę, to przedstawiamy grill gazowy ze stali nierdzewnej oraz jego największe zalety.

Niższa cena grillowania

Ceny węgla zwiększają się wraz ze wzrostem cen innych towarów. Ilość węgla, jaką trzeba zużyć, jest nieporównywalna z ilością gazu, jaki zużyjemy podczas jednego grilla. Wystarczy raz na jakiś czas wymienić lub uzupełnić butlę i cieszyć się grillem w każdych warunkach. Oczywiście mogłoby się wydawać, że cena grilla węglowego jest znacznie niższa, choć w przeliczeniu ile czasu ten grill będzie nam służył, to zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie grill gazowy.

Całoroczne pyszne dania

Niezależnie od pogody możemy cieszyć się grillowanymi kiełbaskami lub karkówką. Grill gazowy można postawić na tarasie, pod zadaszeniem i nawet w zimie nie będzie nam to przeszkadzać. Grill gazowy nie wydziela dymu ani iskier, dlaczego, jeśli postawimy go tuż przy ścianie budynku, to nie narazimy się na zadymienie domu, ani na zniszczenie elewacji.

Zawsze czysty grill

Grill gazowy ze stali nierdzewnej jest prosty w czyszczeniu i nie wymaga nawet użycia specjalistycznych środków. Oczywiście z dedykowanymi środkami, zapewnimy sobie większą czystość, jednak podstawowe czynności takie jak przetarcie rusztu nie będzie wymagało od nas więcej niż trochę wody. W grillu gazowym nie gromadzą się również wszystkie zanieczyszczania, jakie mogą się pojawiać podczas użytku grilla węglowego.

Oszczędność czasu i wygoda

Podczas rozpalania grilla gazowego wystarczy wcisnąć przycisk, ustawić temperaturę i gotowe! Grill gazowy to szybkie i proste odpalanie, a co za tym idzie, dużo szybciej przygotujemy pyszne potrawy z grilla. Nie musimy czekać, aż brykiet lub węgiel się zapali, patrzeć czy nie dochodzi do wzniesienia ognia oraz dodatkowo oczekiwać na upieczenie się potraw.

Zawsze doskonałe potrawy

Możliwość ustawienia temperatury daje ogromną przewagę grillom gazowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować idealnie upieczone mięso i inne potrawy, nie martwiąc się o ciągłe przewracanie lub pilnowanie czy nadszedł ich czas na ściągnięcie. Odpowiednia temperatura i czas pieczenia nadadzą naszemu posiłkowi jeszcze więcej smaku.

Grille gazowe – podsumowanie

Grille gazowe to coraz bardziej popularne rozwiązanie wśród wielbicieli polskiego sportu narodowego, bo tak nazywane jest często grillowanie. Jeśli zależy nam na dokładnym przygotowaniu potraw, z zachowaniem ich idealnej miękkości, która często zależy od temperatury, to nie ma na co czekać i warto zdecydować się na grill gazowy. Oczywiście grille węglowe również mają swoje plusy, jednak grill gazowy to wygoda oraz oszczędność czasu, który często jest kluczowy.

 

źródło zdjęć: freepik.com

2023-03-02T15:32:17+00:00 2 marca, 2023|Ogród|
Polub nas na facebooku