Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Styl azjatycki w kuchni

Czeka Cię ta trudna decyzja, żeby zadecydować o swoim stylu w kuchni? Prezentujemy pewną propozycję i daleka ona jest od popularnego w żartobliwej formie japońskiego zwrotu „jako tako”. Podsuwamy pomysł na piękne azjatyckie trendy kuchenne. Być może znajdziesz właśnie w nich inspirację na swój dom

Cechy stylu azjatyckiego

Azjatycka kuchnia inspirowana jest przede wszystkim ciepłym i przyjaznym klimatem. Meble kuchenne są bardzo uniwersalne, posiadają szafy, mające japońskie szczegóły, na przykład takie jak garnki oraz kosze owoców. Azjatyckie konstrukcje tworzą idealną równowagę, wykorzystując przy tym swoją barwną kolorystykę. Nie zaburzając przy tym równowagi. Wszystkie elementy wizualne muszą znajdować się we wspominanej równowadze. Najpopularniejszymi materiałami, z których wykonana jest kuchnia to głównie naturalne drewno, kamień i bambus.

Ważną cechą charakterystyczną w kuchniach azjatyckich jest dbałość o szczegóły, Harmonia i precyzja rodem z krajów orientalnych, które są nieodłącznym elementem każdego tego typu pomieszczenia. Meble kuchenne projektowane są w eleganckie wzory mają przynieść poczucie spokoju. Styl azjatycki pasuje do każdego domu i w łatwy sposób może być naturalnym  przedłużeniem innych stylów, co nie wątpliwie jest dużym atutem.

Azja w kuchni

Dziś Azja w ogolę, nie przypomina tej, którą znamy z filmów historycznych. Dawniej kraje Dalekiego Wschodu były kojarzone z tradycjami, wartościami, czy nawet sztukami walki. Były też bardzo odległe od nas, wręcz niedostępne. Obecnie sytuacja się zmieniła, Azja to przede wszystkim ogromny postęp technologiczny czym uzależnia resztę kontynentów. Jeśli jednak chodzi o kuchnię, styl azjatycki nawiązuje bardziej do tradycyjnego wizerunku Azjatów.

Główne założenia to przede wszystkim harmonia. Nie znajdziemy tu krzykliwości kolorów czy energetyzujących kontrastów. Wręcz przeciwnie. W kuchni ma panować spokój oraz atmosfera pokoju. W takim pomieszczeniu o wiele łatwiej przygotować trudne dania – w końcu można się bez problemu skupić i przygotować posiłek bezstresowo. Kuchnie i znajdujące się w niej meble kuchenne w stylu azjatyckim stawiają na jasne barwy. Z tego powodu podobna aranżacja jest właściwym wyborem również dla osób posiadających niewielką kuchnię.

Na koniec warto postarać się o gustowne dodatki. Odpowiednie będą orientalne dekoracje czy lampiony. Architektura głównych elementów powinna jednak bazować na prostej geometrii.

Aranżację naszych domów w wersji luksusowej i nowoczesnej nikogo nie dziwą, wnętrza mogą być zaprojektowane w bardzo różnym stylu jak np. śródziemnomorskim, czy nawet skandynawskim. Projektanci wnętrz rzadko kiedy zaglądają na wschód. O czym doskonale świadczy fakt, że Azja w naszym domu to wciąż nowość i ekstrawagancja oraz odważny krok dla wnętrza naszego domu. Tym bardziej że styl azjatycki pasuje do każdego domu i w łatwy sposób może być naturalnym przedłużeniem innych stylów w domu. Poczuj zapach Dalekiego Wschodu, w samym centrum Europy.

2017-08-29T16:33:07+00:00 25 sierpnia, 2017|Kuchnia|
Polub nas na facebooku