Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kuchnia z wyspą – wady i zalety

To bardzo nowoczesne i coraz częściej spotykane rozwiązanie w wielu kuchniach, które proponujemy w dzisiejszym wpisie. Jednak zanim zdecydujesz się na zbudowanie tak zwanej wyspy w swoim mieszkaniu, musisz liczyć się koniecznie z jej pewnymi ograniczeniami, o których wspominamy poniżej. Mimo wszystko to rozwiązanie oferuje nam wiele korzyści, dlatego po zapoznaniu się z każdą stroną, wierzymy, że podejmiesz odpowiednią dla siebie decyzję.

Zalety wyspy

Lepiej zacząć od pozytywnej strony, gdzie wymienimy wszystkie nowoczesne zastosowania wyspy kuchennej, która idealnie wpasowuje się w nowoczesny styl urządzenia mieszkania. Świetnie sprawdza się z połyskującymi meblami kuchennymi, a także odcieniami bieli i szarości, dzięki czemu wnętrze zdaje się być bardziej przestronne i schludniejsze, czyli innymi słowy elegantsze. Takie rozwiązanie oferują między innymi meble z Twardogóry, gdzie także możesz skorzystać z zamówienia wyposażenia kuchennego na wymiar wraz z montażem wyspy na środku pomieszczenia.

Pierwszą zaletą będzie oczywiście połączenie praktycznego i estetycznego, a mianowicie w Twojej wyspie mogą znajdować się wszelkiego rodzaju szafki, szuflady i schowki, dzięki którym odciążysz przynajmniej część szafek i blatów w głównej części kuchni. To bardzo pożyteczne dla osób, które uwielbiają gotować i potrzebują także znacznie więcej miejsca, a zatem im większa powierzchnia blatu, tym dla nich lepiej. Podobnie może posłużyć za odpowiednie miejsce dla różnych urządzeń AGD, dla których zazwyczaj brak przestrzeni na normalnym blacie. Co więcej, możliwe jest wmontowanie tak również zmywarki, płyty kuchennej czy zlewozmywaka, dzięki czemu więcej miejsca znajdziesz odwrotnie na głównym blacie. Możliwości zaprojektowania jest mnóstwo i to Ty sam decydujesz jak chcesz, aby wyglądała Twoja wyspa kuchenna.

Ograniczenia, o których musisz wiedzieć przed

Na pewno jest to nieco droższa inwestycja, ponieważ sam montaż czy też przerobienie kuchni pod kątem wyspy bywa bardzo czasochłonny, a do tego potrzebna jest większa ilość materiałów. Podobnie dzieje się, gdy decydujesz się na montaż wyspy wraz z kuchenką czy zmywarką, wtedy także trzeba pomyśleć o osobnym podłączeniu do wody czy też instalacji elektrycznej. Dobrze jest wówczas zamontować od razu pochłaniacz powietrza nad wyspą, aby woda nie skraplała się na suficie podczas gotowania. I oczywiście najważniejszym ograniczeniem jest Twoja przestrzeń, gdyż nie każde mieszkanie dostosowane jest to zbudowania wyspy na środku. W takiej sytuacji nie można już nic poradzić i musisz zacząć szukać zupełnie innej inspiracji, gdyż wielkości i ułożenia mieszkania nie da się zmienić, o ile właśnie nie zacząłeś budowy własnego domu.

2018-08-01T05:00:23+00:00 23 lipca, 2018|Kuchnia|
Polub nas na facebooku