Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kuchnia w stylu prowansalskim – wybierz idealne meble

Kuchnia jest miejscem w domu, które powinno zachwycać, ale zarazem być funkcjonalne i praktyczne. Urządzona w stylu prowansalskim zapewni urokliwy i stylowy wygląd. Stonowane kolorystycznie meble będę prezentować się niezwykle dobrze na tle pozostałego wyposażenia w domu. Jak zatem wybrać odpowiednie meble oraz urządzić kuchnię w stylu prowansalskim?

Aranżacja kuchni w stylu prowansalskim

Styl prowansalski jest bardzo charakterystyczny, dlatego aranżacja kuchni z wykorzystaniem tego stylu mocno się wyróżnia. Przede wszystkim głównymi zaletami jest odpowiedni wybór mebli, które stają się oryginalne. Sam styl prowansalski kojarzony jest z ciepłem, rodzinną atmosferą, tradycyjną czy niezwykłym urokiem. Wiele elementów pozostawionych zostaje w stonowanych barwach – najczęściej biel czy beże, ale także znajdziemy elementy wyposażenia w mocnych i żywych kolorach. Kuchnia staje się oryginalnym i ponadczasowym wnętrzem w domu, odznaczając się niezwykłym nastrojem. Ponadto w wielu rozwiązaniach tego typu znajdziemy wyspę kuchenną, a wokół dużą ilość szafek zarówno stojących i wiszących, kredensów, regałów czy komody – zachowane oczywiście w takim samym stylu. W aranżacji w stylu prowansalskim nie brakuje delikatnej kolorystyki, faktur oraz zdobień. Występują również przeszklenia oraz witryny w meblach, co jest jedną z najważniejszych cech, gdy mowa o urządzeniu kuchni w tym stylu.

Kuchnia z jadalnią w stylu prowansalskim

Spotykając się z kuchnią francuską w stylu prowansalskim oprócz kuchennej wyspy na środku, możemy dostrzec także połączenie samej kuchni z jadalnią. Prosto z niej dominuje widok na jadalnię, która zazwyczaj jest przestronna i nastawiona na dużą ilość gości przy stole. Jeśli decydujemy się we wnętrzu na wybór takiego samego rozwiązania, nie obejdzie się bez odpowiedniego stołu oraz krzeseł, które będą solidnie wykonane, trwałe oraz stylowe.

Jakie wybrać meble?

Projekt kuchni w stylu prowansalskim powinien zawierać wszystkie niezbędne meble, aby pomieszczenie było w pełni funkcjonalne oraz użytkowe. W kuchni nie może zabraknąć:

  • kredensu – najlepiej z przeszkleniami lub witryną,
  • regałami otwartymi lub zamknięty – na przechowywanie różnych naczyń czy dekoracji,
  • szafek stojących lub wiszących,
  • funkcjonalnych blatów, na których znajdzie się miejsce na przygotowanie posiłków,
  • elementów w zabudowie – praktycznie rozwiązanie (szczególnie w kuchniach o małym metrażu),
  • stołu oraz krzeseł, gdy łączymy kuchnię z jadalnią.

Gdy chcemy urządzić stylową kuchnię, system Prowansja powinien spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Z pewnością wnętrze w tylu prowansalskim będzie pięknie się prezentować na tle pozostałych pomieszczeń w domu.

 

 

2019-08-27T10:30:57+00:00 25 sierpnia, 2019|Kuchnia|
Polub nas na facebooku