Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Krzesła do jadalni – które powinieneś wybrać?

W zależności od stylu, w jakim urządziłeś swoją jadalnię, możesz dopasować do niej również odpowiednie krzesła. To jeden z najważniejszych elementów tego pomieszczenia poza stołem, dlatego musimy skupić się na jego odpowiednim wyborem. Poszukaj inspiracji w naszym dzisiejszym wpisie i rozpocznij swoją domową rewolucję.

Krzesła do jadalni – industrialne

Mieszkanie urządzone w tym stylu powinno pasować do większych przestrzeni, które wcale nie są mocno przepełnione meblami i akcesoriami. Tutaj zdecydowanie dominuje minimalizm oraz surowe wykończenie, które zostało zainspirowane opuszczonymi fabrykami i ogromnymi halami. Wbrew pozorom aranżacja w stylu industrialnym nie wygląda na zaniedbaną i mroczną, a wręcz przeciwnie można się w niej poczuć komfortowo i odczuć prawdziwe domowe ciepło.

Najczęściej spotkać można meble wykonane z surowego nieobrobionego drewna, metalowych rurek i prętów, a na ścianach widoczne są cegły, ślady po tynkowaniu czy delikatne przetarcia. Te drobne detale „niedociągnięć” pozwalają na stworzenie schludnej i ciekawej aranżacji wnętrza, a w tym przypadku mowa o jadali. Twoje krzesła powinny pasować do stołu, a dokładniej do nóżek. Tak jak wspomnieliśmy najlepiej sprawdzają się metalowe pręty albo pokryte warstwą farby przypominające miedź. Również na nogach krzesła powinny pojawić się podobne elementy, by zachować jednolity charakter wyposażenia. Z kolei siedzisko może być wykonane z poduszki i pokryte materiałem lub składać się z cienkich pręcików w postaci siatki.

Krzesła do jadalni – tapicerowane

Nasz kolejny pomysł dotyczy najczęściej wybieranych mebli do jadali, które sprawdzą się zarówno pod kątem estetycznym, jak i praktycznym. Krzesła tapicerowane mogą przybrać w zasadzie dowolną formę, ponieważ do ich produkcji można wykorzystać różne materiały. Dla aranżacji bardziej glamour można pokusić się o skórzane lub skóropodobne tkaniny, które sprawdzą się jako wygodne siedziska. Tapicerowanie może przebiegać na całości krzesła – siedzisko z oparciem lub tylko na części mebla – wybór należy do Ciebie.

Krzesła w sklepie ABC Meble również znajdziesz w wersji tapicerowanej z użyciem zwykłych materiałów. Sprawdzą się w każdym stylu i będą równie wygodne dla użytkowników, którzy podczas jedzenia będą mogli skupić się wyłącznie na wyśmienitych potrawach, zamiast wiercić się na niewygodnym krześle.

Krzesła do jadalni – drewniane

Dla niezdecydowanych i niepewnych swojego stylu aranżacji, bo nie ukrywajmy – obecnie jest tyle możliwość, że coraz ciężej jest podjąć jednoznaczną decyzję i urządzić mieszkanie tylko w jednej tonacji – polecamy krzesła drewniane. To bardzo praktyczne i eleganckie rozwiązanie, gdzie najważniejsze jest dopasowanie odcienia i rodzaju drewna do pozostałych mebli. Również elementem dekoracyjnym w tym przypadku są poduszki na krzesła, które mogą nadać charakteru Twojej jadali i sprawić większy komfort podczas siedzenia.

2019-06-30T16:29:42+00:00 1 czerwca, 2019|Kuchnia|
Polub nas na facebooku