Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie są najczęstsze powody zapchanej kanalizacji?

Co robić, aby uniknąć zapchanej kanalizacji? Przeczytaj, jak zapobiegać zatkaniu odpływu w kuchni i w łazience oraz kiedy należy wezwać fachowca i nie ryzykować większej awarii.

Co najczęściej powoduje zatkanie kanalizacji?

Zapchanie kanalizacji powodują resztki i substancje, które w niej zalegają, tworząc później zator. Jeżeli próbujesz przetkać kanalizację (możesz wykonać to przy pomocy na przykład przepychacza, spirali, czy środków chemicznych), a zator nie ustępuje, należy wezwać specjalistę. Zobacz hydraulik Wrocław – Stare Miasto.

Kiedy lepiej wezwać specjalistę?

Fachowca należy wezwać, jeżeli nie możesz poradzić sobie z awarią i nie potrafisz ustalić miejsca zatoru. Zdecydowanie lepiej wezwać go, gdy zator powstał w dalszej części odpływu. Powinieneś poradzić sobie z tym problemem w zakresie pionu. Specjalista ma odpowiednią wiedzę, sprzęt i doświadczenie, sprawnie i prawidłowo przeprowadzi niezbędne naprawy. Możesz poprosić go również, aby sprawdził stan twojej kanalizacji.

Jak zapobiegać zatkaniu odpływu w kuchni?

Aby zapobiec zatkaniu odpływu w kuchni, możesz założyć sitko. Będzie ono zapobiegać przedostawaniu się resztek żywności, czy fragmentów opakowań do odpływu.

Jak zapobiegać zatkaniu odpływu w łazience?

Najczęstszą przyczyną zatoru w łazience są włosy i osad z mydła. Możesz założyć na odpływ specjalne nakładki, czy sitka, które będą zatrzymywały włosy, czy inne pozostałości. Aby zadbać o odpływ, możesz przelewać go np. gorącą wodą z solą.

Jak dbać o rury domowymi sposobami?

Aby uniknąć zatoru w rurach, możesz przy pomocy domowych sposobów dbać o jego drożność. Możesz przepłukać odpływ gorącą wodą. Inny sposób to wymieszanie sody oczyszczonej z octem i wlanie ich do odpływu. Po około 15 minutach należy wlać do odpływu gorącą wodę. Dbaj o kanalizację, a zmniejszysz możliwość utworzenia się zatoru. Regularne stosowanie domowych sposobów, czy preparatów na udrażnianie odpływu, zminimalizuje ryzyko zapchania kanalizacji.

Środki chemiczne

Jeżeli używasz środków chemicznych, zapoznaj się wcześniej z instrukcją. Jest to bardzo ważne, ponieważ substancje te mogą być niebezpieczne, rżące, dlatego tak istotne jest, aby stosować się do zaleceń producenta.

O czym warto pamiętać?

Jeżeli woda coraz wolniej spływa do odpływu, z którego zaczyna wydobywać się nieprzyjemny zapach, są to oznaki pojawiającego się zatoru. Najlepiej wtedy, spróbować domowych, czy chemicznych sposobów, aby go samodzielnie usunąć.

 

2022-03-28T06:01:36+00:00 28 marca, 2022|Kuchnia, Łazienka|
Polub nas na facebooku