Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jakie meble do kuchni wybrać?

Czeka Cię remont kuchni? Chcesz ją przemeblować, odświeżyć, a może dodać nowe elementy? Przeczytaj jak w kreatywny i ciekawy sposób urządzić kuchnię!

Remont kuchni – od czego zacząć?

W pierwszej kolejności poszukaj inspiracji, a także udogodnień dostosowanych do Twojego trybu życia. Najważniejsze, aby kuchnia była funkcjonalna i przystosowana do Ciebie. Kuchnia to ważne miejsce, w którym przebywasz dużo czasu – gotujesz, spędzasz czas z rodziną i przyjaciółmi, zadbaj więc, aby panowała tam wyjątkowa atmosfera. Zacznij od ustalenia niezbędnych napraw w zależności, jak gruntowny remont będzie wykonywany. Najlepiej, aby fachowiec ocenił stan kuchni (instalacji, podłóg, ścian) – zaoszczędzi ci to potem przykrych niespodzianek, czy nadprogramowych kosztów napraw.

Jak urządzić kuchnię?

Fachowiec ocenił stan twojej kuchni, wymagane naprawy wykonane – możemy już urządzać kuchnię. Zmierz dokładnie pomieszczenie i zaplanuj, gdzie umieścisz takie elementy jak lodówka, kuchenka, zlew. Ustal jakich mebli potrzebujesz. Możesz sam je skompletować, posłużyć się gotowymi projektami, czy zamówić meble na wymiar, a nawet użyć programów, które służą do projektowania kuchni. A może zdecydujesz się na odświeżenie mebli, frontów, czy połączysz stare meble z nowo kupionymi?

W jakim stylu urządzić kuchnię?

Warto pomyśleć, w jakim stylu urządzimy naszą kuchnię, a także jak wkomponuje się ona w resztę domu, czy mieszkania. Poznaj style z jakimi, warto się zapoznać:

  • Styl skandynawski – charakteryzuje się prostotą, jasnymi kolorami ścian (w szczególności dominuje biel), w wykończeniu widoczne są naturalne materiały, meble są drewniane, często minimalistyczne.
  • Styl rustykalny – nawiązuje w swoim stylu do wspomnień związanych ze wsią, dominują drewniane meble, często białe, z efektem postarzenia, a także występują naturalne tkaniny zwłaszcza w ludowe wzory, na ścianach królują beże i biel, ciekawym dopełnieniem wnętrza mogą być dodatki z wikliny.
  • Styl nowoczesny – charakteryzuje się minimalizmem, kolorami takimi jak biel, czerń i szarość, w wykończeniu ważne są drewniane elementy oraz oświetlenie. Możesz również dodać elementy nadające jej nieco luksusowego wyrazu. Styl ten to połączenie minimalizmu, przepychu i nowoczesności.

Zadbaj o funkcjonalność!

Sprawdź, czy meble, które chcesz kupić są funkcjonalne, a także, czy łatwo się otwierają. Upewnij się, czy model prowadnic jest odpowiednio dopasowany do szuflad. Warto sprawdzić prowadnice kulkowe GTV od Ekorex, ponieważ jest to trwały mechanizm, który można zastosować do każdego rodzaju mebli.

2021-11-16T13:58:10+00:00 16 listopada, 2021|Kuchnia|
Polub nas na facebooku