Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak zaaranżować przestrzeń, gdzie głównym elementem jest okno?

Marzysz o pomieszczeniu, w którym główną rolę będzie odgrywać okno? Nie wiesz jednak, jak zaaranżować taką przestrzeń? Dowiedz się, o czym warto pamiętać, aby uzyskać pożądany efekt.

Od czego należy zacząć?

Należy zacząć od wyboru okien. Coraz częściej we współczesnym budownictwie stosuje się okna o dużych przeszkleniach, które eksponują widok za oknem, dzięki nim również więcej promieni słonecznych dostaje się do środka. Jeżeli chcesz mieć okna o większych rozmiarach, czy o nietypowym kształcie, świetnie sprawdzą się do tego okna aluminiowe.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę?

Kolejne istotne elementy, które należy wybrać to: parapet, rolety, zasłony, firanki, dekoracje okienne. Powinny one być dopasowane do stylu, w jakim urządzone będzie pomieszczenie, ponieważ najlepiej, aby było ono zaaranżowane w sposób spójny. W celu ułatwienia wyboru danych rzeczy określ paletę barw, jakie będą pojawiać się w tym pomieszczeniu.

Jak urządzić parapet?

Parapet jest miejscem, które można ciekawie urządzić oraz wyeksponować na nim przedmioty. Należy wybrać takie, które będą pasować do pomieszczenia. Inne rzeczy możemy położyć na parapecie w kuchni, a nieco inne na tym znajdującym się w salonie. Mogą być to przedmioty takie jak m.in.: figurki, świeczki, lampiony, ramki ze zdjęciami, czy konewki. Możesz również umieścić tam pamiątki z wakacji, książki, czy też położyć serwetki. Parapet może być miejscem, na którym możesz usiąść, podziwiać widoki, czytać książki i pić kawę. Inny pomysł to wykorzystanie przestrzeni pod parapetem, np. można tam umieścić półki na książki, jak i wykorzystać miejsce wokół okna. Warto poszukać inspiracji w Internecie, ponieważ przestrzeń pod parapetem, możesz zagospodarować w różny sposób. Można również z parapetu zrobić np. siedzisko, w którym mogą znajdować się także szuflady, gdzie jest możliwość przechowywania różnych rzeczy.

Jakie wybrać rośliny?

Na parapecie nie może zabraknąć roślin, które możesz umieścić w ciekawych donicach, czy w wazonach. Wybór roślin nie powinien być przypadkowy, ponieważ należy uwzględnić, z jakiej strony domu jest okno. Wybór ten jest istotny, ponieważ najbardziej nasłonecznione okna to te położone na południe i na zachód, czyli idealne dla roślin, które lubią słońce. Z kolei okna mieszczące się na północy i na wschodzie, sprawdzą się dla roślin cieniolubnych. Na parapecie możesz również hodować warzywa m.in. takie jak: szczypiorek, natka pietruszki, rzeżucha, czy pomidory koktajlowe. To ciekawy pomysł, aby znalazły się na parapecie w kuchni.

2022-11-23T06:30:33+00:00 23 listopada, 2022|Kuchnia, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku