Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić kuchnię w jasnych barwach?

Jedne z najpopularniejszych trendów tego sezonu aranżacji wnętrz – obecnie rządzą odcienie pastelowe i jasne z minimalistycznymi dodatkami. To zdecydowany hit, który również Ty możesz zapoczątkować w swojej kuchni. Podpowiemy jak tanio i efektowanie odmienić swoje wnętrze bez konieczności burzenia ścian i przeprowadzania gruntownych remontów.

Może malowanie?

Jeśli jesteś bardzo zdeterminowany, by zmienić praktycznie całość wyglądu pomieszczenia, ale nie masz na tyle czasu i pieniędzy, by wziąć się za remont. O wiele prostszym rozwiązaniem będzie przemalowanie ścian, a nawet nie wszystkich. Zobacz sam, jak bardzo są one pobrudzone albo powoli zaczynają Cię przytłaczać, jeśli są to odcienie jaskrawe. Można temu zapobiec, lecz ostrzegamy, że dla tych, którzy planują zrobić to samemu, konieczne będzie zainwestowanie większej ilości czasu, a w przeciwnym razie zawsze możesz skorzystać z pomocy fachowców.

Proponujemy zdecydowanie ściany białe i wszelkiego rodzaju pastelowe odcienie, które idealnie będą pasować do jasnej kuchni. Jednak zaznaczamy, że farba powinna posiadać specjalne właściwości, dzięki którym możliwe będzie ich przetarcie lub zmycie wodą widocznych zabrudzeń. Pamiętajmy, że cały czas mówimy o kuchni, dlatego też trzeba wziąć pod uwagę możliwość ochlapania ścian i ich ubrudzenia podczas gotowania. W tym celu właśnie farba suchościeralna sprawdza się najlepiej i będzie doskonałą inwestycją dla Twojej kuchni.

Wymiana mebli

Od razu zaznaczymy, że nie chodzi koniecznie o wszystkie. Czasami wystarczy drobna zmiana, na przykład w postaci wymiany blatów kuchennych albo frontów na szafkach. Możesz oczywiście próbować dokonać tego samodzielnie, o ile posiadasz takie umiejętności. Jeśli jednak nie czujesz się swobodnie w temacie remontowym, polecamy zakup gotowych mebli kuchennych na zamówienie, które mogą zostać odpowiednio skrojone i wykonane pod Twoje potrzeby. Wystarczy znaleźć firmę jednocześnie zajmującą się produkowanie mebli na wymiar, dzięki czemu będziecie mogli stworzyć wspólny projekt, który będzie odpowiadał wymiarom Twojej kuchni, pomysłowi na aranżację oraz możliwościom finansowym.

Jako Mieszkaniowy Poradnik rekomendujemy meble nie tylko białe, ale również drewniane. Jednak jego odcienie powinny zachowywać odpowiedni stopień jasności, by nadal rozświetlać kuchnię, a przy tym optycznie ją powiększać, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z niewielkim pomieszczeniem. Ilość mebli kuchennych również nie powinna być zbyt duża, gdy wnętrze jest mało przestronne. Liczy się przede wszystkim praktyczność, dlatego dobrze zastanów się nad ich ilością oraz rodzajami szafek, jakie będą Ci na pewno potrzebne. Jednak pamiętaj, żeby nie oszczędzać miejsca na blacie kuchennym, który potem przydaje się najbardziej ze wszystkich elementów. Ponadto nie zapominaj o dodatkach w postaci roślin, gdzie w kuchnie nie powinna zabraknąć ziół. Możesz je hodować samodzielnie, dzięki czemu będziesz miał z czego korzystać podczas gotowania, którego jakość będzie znacznie lepsza, a tym samym zieleń będzie stanowić fantastyczny element dekoracyjny.

2018-06-01T11:02:24+00:00 23 maja, 2018|Kuchnia|
Polub nas na facebooku