Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czy biel to idealny kolor do kuchni?

Na zadane w tekście pytanie można odpowiedzieć krótko – Tak. Aby jednak nie być gołosłownym poniżej, przytoczę kilka przykładów potwierdzających to stwierdzenie. Naturalnie wielu z czytelników może się z tym nie zgodzić, do czego mają prawo, ale białe meble kuchenne robią bardzo dobre wrażenie wizualne.

Najnowsze trendy

Skupiając się na tym, co najmodniejsze w polskich kuchniach warto zaznaczyć, że króluję tam biel. To właśnie ten kolor cieszy się, dużym powodzeniem wśród kupujących. Białe ściany, białe meble, nierzadko biała podłoga i sprzęt AGD. Wszechobecna biel to już od kilku sezonów najgorętszy trend w aranżowaniu kuchni
w naszym kraju.

Biel to…

Biel to kolor czystości i niewinności. Jej zastosowanie w wystroju wnętrz uchodzi często jednak za niepraktyczne i ekscentryczne rozwiązanie. Jak jest faktycznie? Czy białe meble kuchenne to warty zastosowania pomysł? Czy nie będziemy mieć trudności z utrzymaniem czystości kuchni, w której biały jest dominującą barwą, a sam kolor nie zżółknie w szybkim czasie?

Okazuje się, że zastosowanie białego koloru w kuchni jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Kuchnia to miejsce codziennego i w wielu przypadkach najczęstszego użytku,
w związku z czym wszelkie zacieki z wody, tłuszczu i inne plamy to rzecz normalna. Wbrew pozorom na jasnych meblach są mniej widoczne w porównaniu z ciemnymi, błyszczącymi powierzchniami. Biały kolor jest łatwy do zestawienia z większością innych kolorów, z tego względu często wybiera się go do kuchni otwartych połączonych z salonem.

Dlaczego warto?

Kolor biały w percepcji naszego oka powiększa optycznie wnętrze i nadaje mu lekkości – jest więc idealnym rozwiązaniem w przypadku małych ciemnych kuchni, która ożywia pomieszczenie. Biała kuchnia jest uniwersalna i ponadczasowa. Do bieli pasuje niemal wszystko – doskonale komponuje się m.in. z drewnem i kamieniem,
a jeśli zajdzie potrzeba odświeżenia design kuchni, wystarczy zmienić dodatki. W tym przypadku nie martwimy się, czy dodatek będzie do kuchni pasował. Obalamy też inny krążący wśród klientów mit. Wbrew pozorom w białej kuchni łatwo utrzymać porządek. W przeciwieństwie do ciemnych mebli, blatów czy podłogi, na białych elementach plamy tłuszczu i kurz są mniej widoczne. Ciemna lakierowana powierzchnia zostawia ślady plam zacieków bardziej widoczne niż w przypadku białego odcienia.

Wybór białych mebli kuchennych otwiera, przed nami wiele możliwości zastosowania białego koloru. Taki kolor będzie współgrał z różnymi stylizacjami wnętrz kuchennych. Wybiera się go zarówno do nowoczesnych, minimalistycznych projektów kuchni, gdzie jest zestawiany z materiałami takimi jak szkło, metal czy cegła, jak i w ciepłych, inspirowanych stylem prowansalskim kuchennych aranżacjach, w których biel jest zestawiana z beżową ceramiką, naturalną.

Biel może być piękna i jest, jeśli tylko odpowiedni odcień dobierzemy do naszego pomieszczenia. Nie obawiajmy się widocznego brudu czy braku stylistyki z innymi dodatkami. Jeśli chcemy trzymać się trendów, zaufajmy numerowi jeden wśród kolorów w polskich kuchniach.

2017-08-29T16:29:07+00:00 8 sierpnia, 2017|Kuchnia|
Polub nas na facebooku