Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Twój ekspres do kawy nie działa? Zobacz, co mogło się stać

Nawet najlepszej jakości ekspres do kawy może ulec awarii. Zdajemy sobie sprawę z tego, że może to okazać się problematyczne. Brak możliwości zaparzenia porannej kawy może skutecznie zepsuć humor. Jednak wiele usterek można naprawić samodzielnie. Nawet jeżeli nie poradzisz sobie z nimi na własną rękę, można je oddać do odpowiedniego serwisu. Warto wiedzieć, jakie awarie ekspresów do kawy zdarzają się najczęściej.

Awaria ekspresu do kawy – co mogło się zepsuć?

Jedną z awarii, która zdarza się najczęściej jest zatkanie się bloku zaparzającego. Po dłuższym czasie użytkowania ekspresu, możemy doprowadzić do sytuacji, w której obieg zostanie zatkany resztkami kawy. Wówczas ekspres podczas parzenia skrzypi i rozsypuje mieloną kawę dookoła bloku zaparzającego.

Z tego względu blok zaparzający powinien być przepłukiwany pod bieżącą, letnią wodą raz na dwa tygodnie. Co miesiąc należy też przeprowadzić odtłuszczanie ekspresu. Mechanizm zaparzający może również z czasem pokryć się warstwą kawowego tłuszczu, który również negatywnie odbija się na pracy tego urządzenia. Tłuszcz kawowy można usunąć z pomocą odpowiednich środków.

Co należy zrobić po odtłuszczeniu lub dokładnym umyciu bloku zaparzającego? Bardzo ważne jest uzupełnienie smaru po wykonaniu tych zabiegów. Aby blok się nie zatarł, w jego częściach mechanicznych należy uzupełniać smar. Prowadnice bloku smarujemy nietoksycznym smarem spożywczym.

Kolejną awarią, która zdarza się najczęściej jest zakamienienie ekspresu do kawy. Urządzenie należy odkamieniać regularnie, w przeciwnym wypadku może dojść do poważnych awarii.

Jeśli do parzenia kawy używamy wody mineralnej, w jego wnętrzu z biegiem czasu będzie się gromadziło coraz więcej kamienia. Ma to szereg negatywnych skutków, od zmiany konsystencji pianki na parzonym espresso i niekorzystnym zmianom smaku naparu, do wspomnianych uszkodzeń ekspresu.

Co dzieje się wtedy, gdy ekspres do kawy jest zakamieniony? Woda przepływa przez urządzenie wolniej, bojler staje się mniej pojemny, ekspres traci możliwość podgrzania wody do właściwej temperatury. Powstają zatory, ekspres pracuje coraz głośniej i w którymś momencie najpewniej odmówi dalszego posłuszeństwa. Należy zatem pamiętać o jego regularnym odkamienianiu.

Jeżeli doszło do którejś z powyższych awarii lub Twój ekspres do kawy po prostu nie działa, a Ty nie wiesz co się stało, należy skorzystać z pomocy profesjonalistów. Serwis ekspresów do kawy Katowice, to miejsce, w którym naprawią Twoje urządzenie. Oddaj swój ekspres do kawy w dobre ręce i ciesz się na nowo pyszną kawą w zaciszu własnego domu.

2020-11-29T14:00:06+00:00 29 listopada, 2020|Kuchnia|
Polub nas na facebooku