Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Wybór bramy garażowej – na jaki rodzaj postawić?

Obecnie z bram garażowych korzysta się równie często, co z drzwi wejściowych do domu. Ważne jest więc, aby ich eksploatacja była nieskomplikowana i wygodna. Dlatego wybór konkretnego modelu powinien być uzależniony od osobistych upodobań użytkowników, jak i rozmiarów przestrzeni przeznaczonej do montażu tego elementu. Ze względu na sposób otwierania wyróżnia się cztery rodzaje bram garażowych: rolowane, rozwierane, segmentowe oraz uchylne.

Jak działają bramy rolowane?

Bramy rolowane działają analogicznie jak zewnętrzne rolety okienne. W trakcie otwierania zawijają się na specjalny wałek umieszczony nad otworem drzwiowym wewnątrz garażu. Takie rozwiązanie wyróżnia wiele zalet, takich jak wygoda eksploatacji i ogromna oszczędność miejsca.

Brama rozwierana – jak ją używać?

Ten typ bramy garażowej był często używany w przeszłości, jednak teraz znacznie traci na swojej popularności. Wszystko przez to, że zajmuje dużo miejsca, w związku z czym podjazd musi być odpowiednio długi, co dla wielu osób stanowi kluczową wadę. Brama rozwierana przypomina tradycyjne drzwi, jednak takie w dużym rozmiarze – składa się zwykle z dwóch skrzydeł otwierających się na zewnątrz.

Segmentowa brama garażowa – kiedy ją zamontować?

To ciekawa alternatywa dla tradycyjnych bram – występuje w formie bocznej oraz górnej. Tworzy ją kilka szczelnie połączonych ze sobą segmentów, które podczas otwierania i zamykania poruszają się po specjalnych prowadnicach. Brama segmentowa sprawdzi się nawet tam, gdzie problemem jest zbyt krótki podjazd przed garażem.

Czy warto wybrać uchylną bramę do garażu?

W przypadku bramy uchylnej niezbędne jest zapewnienie jej odpowiedniej ilości miejsca (zarówno w środku garażu, jak i na zewnątrz). Jest to niezbędne, ponieważ brama ta składa się z pojedynczego skrzydła, którego dolna część, podczas otwierania i zamykania, wychodzi poza obręb budynku. Jej największą zaletą pozostaje przystępna cena.

Wybór bramy garażowej – podsumowanie

Masz już na oku konkretny rodzaj wejścia do przydomowego garażu? Teraz pozostaje już tylko finalizacja procesu zakupowego. W bramy garażowe we Wrocławiu, Krakowie, czy Rzeszowie zaopatrzysz się z łatwością, ponieważ działa tam wiele producentów posiadających w swojej ofercie właśnie ten produkt. Jednak sam wybór danego modelu to dopiero początek. Później trzeba zadbać o jego bezbłędny i fachowy montaż oraz bezpieczne użytkowanie.

2021-04-28T11:32:09+00:00 28 kwietnia, 2021|Garaż|
Polub nas na facebooku