Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Pomagamy przy wyborze drzwi technicznych

Dokładnie jak w tytule naszego dzisiejszego artykułu, postanowiliśmy podpowiedzieć Wam na co zwracać uwagę podczas kupowania drzwi o charakterze technicznym do swojego domu. Niezależnie od tego czy będą one montowane wewnątrz domu albo jako drzwi zewnętrzne, trzeba pamiętać o kilku najważniejszych cechach, dzięki którym unikniesz rozczarowania i konieczności szybkiej wymiany drzwi na nowe.

Materiał wykonania

Pierwszym podstawowym pytaniem jest – z jakiego materiału powinny być wykonane drzwi techniczne? Mianowicie najczęściej możemy spotkać egzemplarze ze stali nierdzewnej lub posiadają specjalną ocynkowaną blachę stalową, która dzięki wierzchniej powłoce staje się również odporna na działanie korozji. Warto o tym pamiętać, jeśli nie zamierzasz w najbliższej przyszłości martwić się o kolejną parę drzwi na wymianę.

Niektóre modele spotykane w sklepach stacjonarnych bądź internetowych odznaczają się dodatkową warstwą poliestrową, która zwiększa trwałość naszych drzwi i chroni je przed zewnętrznymi czynnikami, jak mróz, wiatr czy wilgoć. Jak widać wybór nie jest aż tak zróżnicowany, aczkolwiek jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, warto przedyskutować je z asystentem w sklepie.

Zastosowanie i właściwości

Drzwi techniczne – Bianex użytkowane są najczęściej jako element przejściowy pomiędzy wnętrzem domu, a przykładowo garażem. Z drugiej strony mogą także znajdować się całkowicie na zewnątrz, gdzie wówczas będą musiały pełnić całkowicie inną funkcję. Pierwszą rzeczą, o której chcemy wspomnieć jest szczelność drzwi, co ma szczególne znaczenie przy wariancie wewnątrz domu. Wówczas domownicy narażeni są na wdychanie spalin samochodowych, a pobliskie pomieszczenia mogą znacznie szybciej tracić swoją temperaturą podczas mrozów. W tym przypadku koniecznie będzie zaopatrzenie się w dodatkowe uszczelki w drzwiach, które nie pozwolą na przenikanie do domu wilgoci, porywów wiatry czy też substancji szkodliwych.

Jednocześnie chcąc zabezpieczyć mieszkanie przed wychładzaniem się w czasie zimy, warto pomyśleć nad drzwiami z wypełnieniem w środku. Najczęściej stosowany jest zwykły styropian lub wełna mineralna, których charakterystyka odznacza się głównie zapewnienie izolacji termicznej w pomieszczeniach. Równie przydatne okazuje się to rozwiązanie w ciągu letnich upałów, ponieważ pomieszczenia wewnątrz, o ile są dobrze chronione przed słońcem lub wyposażone są w klimatyzację, nie nagrzewają się tak szybko, gdy drzwi nie przepuszczają temperatury z zewnątrz.

Co więcej, drzwi techniczne powinny gwarantować Ci bezpieczeństwo, podobnie jak pozostałym domownikom, dlatego zastanów się nad zabezpieczającymi zawiasami czy też jeszcze solidniejszym wykonaniem, które mogłyby uchronić Twój dobytek przed ewentualną kradzieżą. Ma to szczególne znaczenie, kiedy drzwi znajdują się na zewnątrz. Poza niebezpieczeństwem włamania mogą wydarzyć się także inne okoliczności niesprzyjające, jak chociażby pożar, przed którym także możesz się ochronić. Drzwi z dodatkową płytą ognioodporną sprawdzają się nawet przy wysokich temperaturach, gdzie nie ulegają większym zniszczeniom, a pozwalają na szybką reakcję użytkowników.

Tych kilka funkcjonalności może okazać się bardzo ważne, a skoro dzisiejsze możliwości produkcyjne pozwalają nam na takie udogodnienia, powinniśmy śmiało z nich korzystać. Zatem zachęcamy do wyboru technicznych drzwi w oparciu o własne potrzeby, jak i ogólne bezpieczeństwo. Trzeba zadbać o własną przyszłość i swoich bliskich, a w późniejszym czasie nie żałować swojej decyzji. Zdecydowanie lepiej zapobiegać i od samego początku ubezpieczyć się pod wieloma względami, dlatego przy zakupie drzwi koniecznie skonsultuj się z osobą kompetentną i doświadczoną, która podpowie Ci jaki rodzaj oraz model powinieneś wybrać.

2018-03-31T20:45:19+00:00 1 marca, 2018|Garaż|
Polub nas na facebooku