Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jaką bramę wybrać do swojego garażu?

Niewątpliwe najważniejszy element, jeśli chodzi o garaż. Nie tylko chroni, ale jest także zabezpieczeniem tego pomieszczenia. Jeśli stoisz przed wyborem bramy, która będzie odpowiednia do Twojego garażu, to świetnie trafiłeś. W poniższym wpisie przedstawimy Ci jej kilka wariantów i rodzajów. Wybór, model, czy kolor to już kwestia indywidualnych potrzeb.

Jakie mamy rodzaje bram garażowych?

Zacznijmy od bramy segmentowej, która jest częstym widokiem np. w warsztatach samochodowych. Zbudowana z szerokich segmentów, które połączone są zawiasami. Otwiera się zazwyczaj od góry, dzięki specjalnej rolce na prowadnicy (chowana jest pod sufitem), gdzie brama przesuwana się na dół. Najczęściej elektrycznie bądź mechanicznie uruchamiana. Drugi wariant bramy to ta rolowana, trochę przypomina tą segmentową. Jednak chowa się najczęściej w specjalnej skrzynce zamontowanej wewnątrz lub zewnątrz garażu na ścianie. Zbudowana z węższych profili, często także z przeszkleniami. Kolejny rodzaj to brama rozwierna, która składa się dwóch skrzydeł, umieszczonych w ościeżnicy na zawiasach. Czyli jedna z tradycyjnych bram garażowych, które może spotkać. Otwierana praktycznie zawsze za zewnątrz. Mamy również rodzaj uchylnej bramy, która także osadzona jest w ościeżnicy za pomocą profili umieszczonych w ścianach. Otwierana jest poprzez uniesienie jej, najczęściej w środkowej części bramy umieszczony jest zamek.

Jaką bramę wybrać?

To już właściwie stanowi tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich indywidualnych potrzeb. Pamiętaj o jakości wykonania jej oraz materiałów, z których jest zrobiona. Ważne jest, aby była odporna na różne czynniki, dlatego nie sugeruj się ceną, a jakością. Wybieraj takich producentów, którzy dbają o jak najlepsze zadowolenie klientów. Jeśli nie jesteś zdecydowany gdzie ją kupić, polecamy bramy garażowe we Wrocławiu, gdzie fachowcy pomogą Ci odpowiednio doradzić i wybrać najlepsze rozwiązanie. Ostatnio popularność zdobywają te bramy, które są jak najbardziej zautomatyzowane. Jednak nie wszyscy je wybierają, stawiając na klasykę w postaci uchylnej lub rozwiernej bramy. Jeśli cenisz sobie wygodę, to może wyborem dla Ciebie będzie ta segmentowa lub rolowana. Najwyższa jakość bramy to także lepsza odporność na użytkowanie. Oprócz naszych potrzeb liczą się też kryteria estetyczne, dzięki którym brama będzie współgrała z otoczeniem oraz domem. Kwestie bezpieczeństwa i łatwość użytkowania to dodatkowe, przydatne cechy.

 

2018-08-30T12:09:31+00:00 30 sierpnia, 2018|Artykuły, Garaż|
Polub nas na facebooku