Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Idealna brama garażowa dla mniejszych przestrzeni

Przede wszystkim chodzi o mieszkania w centrum miasta czy też mniejsze domki, które najczęściej wybudowane są obok siebie, tworząc małe i przyjemne osiedle. Niestety wówczas architekci zdecydowanie oszczędzają na przestrzeni przed domem, co niekoniecznie podoba się mieszkańcom posiadającym własny samochód.

Jak poradzić sobie z niewielkim podjazdem?

Na szczęście nowoczesne technologie pozwoliły na stworzenie uniwersalnej i niezwykle praktycznej rolety, którą wmontowujemy w otwór bramy garażowej. To najczęściej wybierane rozwiązania dla domów i mieszkań, gdzie miejsce przed garażem jest znacznie ograniczone, dlatego nie ma możliwości wbudowania innego rodzaju drzwi. Przykładowo brama uchylna potrzebuje o wiele więcej przestrzeni, aby otworzyć na oścież drzwi i móc swobodnie oraz bezpiecznie zaparkować samochód wewnątrz. Właśnie dlatego stosowane są rolowane wejścia, które składają się z kilku wąskich profili, a ich ilość uzależniona jest głównie od wymiarów ogólnych bramy. Jeżeli decydujesz się na wymianę swoich drzwi albo dopiero budujesz swój garaż, radzimy skonsultować się ze specjalistami, którzy dokładnie zmierzą wysokość oraz szerokość otworu, a następnie dobiorą odpowiedniego rozmiaru roletę. W rezultacie wszystko powinno funkcjonować sprawnie i błyskawicznie, dzięki zwinnemu zwijaniu się i rozwijaniu rolety na wałek umieszczony w specjalnej skrzynce u góry garażu, co również pozwoli zaoszczędzić miejsce na podwieszenie różnego rodzaju akcesoriów i gadżetów na suficie.

Dodatkowe atuty bramy rolowanej

Po pierwsze chcielibyśmy zwrócić uwagę na możliwość zamontowania automatycznego systemu składania się bramy, co staje się kolejnym udogodnieniem. Oczywiście nie musisz wówczas polegać wyłącznie na zmechanizowanej wersji, gdyż zawsze jest możliwość własnoręcznego otwierania czy zamykania bramy, co z pewnością przyda się w razie jakiejkolwiek awarii, aczkolwiek dzisiejsza technika świetnie przewiduje wszelkie nietypowe sytuacje związane chociażby z minusową temperaturą powietrza.

Poza tym istnieje mnóstwo innych korzyści wynikających z wyboru właśnie tego rodzaju drzwi garażowych, które podobnie jak pozostałe zostały wyposażone i przygotowane na różne okoliczności. Doskonałym przykładem solidności i innowacyjności są bramy garażowe we Wrocławiu, gdzie funkcjonuje parę sprawdzonych firm produkujących tego typu wyposażenie. Wysoka jakość jest bardzo ważna, a zwłaszcza w przypadku, gdy zależy Ci na dodatkowych ulepszaniach jak odporność na zamarzanie czy wodoszczelność. Co więcej, dobrze jeśli Twoja brama garażowa posiada właściwości izolacyjne. Wtenczas niezależnie czy na dworze panuje chłód czy też gorąc, w pojeździe będzie panowała idealna atmosfera, a wszystkie inne akcesoria przechowywane w garażu nie ulegną jakiemukolwiek zniszczeniu. Podobnie dobrym rozwiązaniem staje się ochrona przed głośnymi i natarczywymi dźwiękami z zewnątrz, co szczególnie przyda się osobom pracującym w garażu. Cóż, możliwości masz wiele zarówno pod względem rodzaju bram, jak i ich uzupełniających funkcji. Jednakże zachęcamy do zgłoszenia się do profesjonalnej firmy, która nie tylko zajmie się fachowym montażem bramy, ale również doradzi jaki model będzie najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom.

2017-10-20T08:23:13+00:00 20 października, 2017|Garaż|
Polub nas na facebooku