Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czym kierować się podczas wyboru bramy garażowej?

Jeśli stoimy przed wyborem odpowiedniej bramy garażowej, najpierw należy zastanowić się, na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu. Najważniejsze jest, aby wybrać jej odpowiedni rodzaj oraz dodatkowe funkcje.

Wybór odpowiedniej bramy garażowej

Podczas wyboru odpowiedniej bramy garażowej należy kierować się indywidualnymi kryteriami, które pomogą nam ułatwić jej zakup. Będzie składać się na to wiele czynników, m.in. stylistyka budynku oraz garażu, jego przeznaczenie, ilość miejsca, sposób otwierania czy funkcjonalność. Ważne jest, aby zwrócić uwagę  na odpowiednią termoizolację. Brama garażowa powinna być nie tylko odporna na uszkodzenia, ale także chronić garaż przed utratą ciepła, niskimi temperaturami oraz wilgocią. Należy zastanowić się nad techniczną stroną bramy garażowej. W jaki sposób powinna być otwierana oraz czy ma być sterowana elektryczne, czy w tradycyjny ręczny sposób. Wielu producentów wychodzi nam naprzeciw i pozwala dostosować obie te kwestie indywidualnie. Zdecydowanie elektryczne sterowanie będzie dla nas udogodnieniem, ponieważ niekiedy przy pomocy pilota otworzy się, co może okazać się idealnym rozwiązaniem, szczególnie gdy pogoda nas nie rozpieszcza. Należy zastanowić się nad wielkością samej bramy, niezależnie czy dopiero powstaje nasz garaż, czy go remontujemy. Ważna jest estetyka, która powinna komponować się z resztą budynku i ponadto być funkcjonalna.

Rodzaje

Oczywiście podczas wyboru bramy garażowej musimy zdecydować się na jej rodzaj. Brama segmentowa, którą często możemy zobaczyć, np. w warsztatach samochodowych jest zbudowana z segmentów połączonymi ze sobą. Otwiera się ręcznie bądź elektrycznie zazwyczaj do góry, dzięki specjalnej prowadnicy chowanej pod sufitem. Brama rolowana to z kolei podobny rodzaj, co jej segmentowany odpowiednik. Składa się najczęściej w skrzynce zamontowanej wewnątrz lub na zewnątrz ściany garażowej. Często z przeszkleniami o węższych profilach. Rozwierany rodzaj bramy to dwa skrzydła umieszczone w ościeżnicy na zawiasach. Jest to tradycyjny wariant bramy garażowej dwuskrzydłowej, która otwierana jest na zewnątrz w klasyczny sposób. Ostatni z popularnych rodzajów to uchylna brama osadzona za pomocą profili w ścianach. Jeśli chcemy ją otworzyć, to wystarczy tylko ją unieść. Każdy rodzaj należy wybrać odpowiednio do typu swojego garażu i naszych indywidualnych kryteriów. Bramy garażowe są niezwykle istotnym elementem, a ich lepsza jakość zdecydowanie wpłynie na użytkowanie.

 

2018-10-31T18:12:09+00:00 10 października, 2018|Garaż|
Polub nas na facebooku