Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Co warto wiedzieć o rekuperacji?

Przeczytaj, niezbędne informacje o rekuperacji. Dowiedz się, o jej zaletach oraz dlaczego warto ją wybrać, jak również czy można samodzielnie montować rekuperację, czy lepiej zlecić to specjalistom.

Rekuperacja – co to?

Rekuperacja jest to wentylacja mechaniczna, która zapewnia stałą wymianę powietrza. Warto, wiedzieć, czym są również rekuperatory, bez nich wentylacja mechaniczna, nie byłaby możliwa.  Montaż rekuperacji polega na rozprowadzeniu kanałów wentylacyjnych i zainstalowaniu rekuperatora.

Jak wybrać rekuperator?

Rekuperator to urządzenie, które jest zasilane energią elektryczną. Inna jego nazwa to centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła. Dzięki niemu następuje wymiana powietrza. Wywiewa on powietrze zanieczyszczone i wiewa powietrze czyste.

Od czego zależy odpowiedni wybór rekuperatora?

Jego wybór jest uzależniony od metrażu budynku, liczby pomieszczeń. Najlepiej, aby przy wyborze pomógł ci specjalista, który sporządzi odpowiedni projekt. Fachowcom należy powierzyć montaż rekuperacji i jej uruchomienie. Należy pamiętać, że po jej uruchomieniu, raz na około trzy miesiące należy wymienić filtr.

Czy można samodzielnie zamontować rekuperację?

Osobom niemającym doświadczenia będzie bardzo trudno to wykonać. Samodzielny montaż jest możliwy, ale łatwo popełnić błędy. Dlatego najlepiej powierzyć wykonanie projektu specjalistom, aby uniknąć m.in. wyboru nieodpowiedniego rekuperatora o złej mocy. Jeżeli masz już projekt, należy go przestrzegać! Kolejne możliwe błędy, które można popełnić, to brak przepływu między pomieszczeniami, czy wybór złych przewodów.

Dlaczego warto, zakładać rekuperacje?

Rekuperacja to wentylacja pomieszczeń, która jest energooszczędna, dzięki niej będziesz mieć niższe rachunki za energie. W twoim domu po jej montażu zawsze będzie świeże i czyste powietrze. Bez insektów, kurzu, alergenów, bakterii, wirusów!

Rekuperacja jest dobra dla alergików!

Rekuperację, warto założyć, jeżeli zmagasz się z alergią. Jakość powietrza dla alergików jest bardzo ważna, dlatego warto pomyśleć o jej założeniu. Sporo czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, dlatego jakość powietrza, którym oddychamy, jest istotna. Wietrzenie pomieszczeń nie da takich samych rezultatów co wentylacja mechaniczna.

Sprawdź, może dostaniesz dofinansowanie rekuperacji!

Możesz ubiegać się o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze na rekuperacje! Warto sprawdzić, czy spełniasz warunki, by je otrzymać. Z pewnością pomoże ci to w zgromadzeniu potrzebnych pieniędzy.

2022-07-31T09:53:39+00:00 19 lipca, 2022|Garaż|
Polub nas na facebooku