Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Bramy garażowe

Mając w planie zakup bramy garażowej, która bez wątpienia jest dużym wydatkiem i poważną decyzją, dlatego też nie można sobie pozwolić nawet na najdrobniejszy błąd. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę jeszcze przed zamówieniem, często na etapie budowy.

Najczęściej wybieranym rodzajem bramy garażowej są wrota segmentowe. Jeśli planujesz taką bramę, musisz wiedzieć, na jakie elementy zabudowy zwrócić uwagę, by uniknąć zbędnych kosztów lub nawet nie uniemożliwić sobie jej montażu w przyszłości.

  • Ściany garażu: zwróć szczególną uwagę na elementy, które mogą być problemem podczas montażu, czyli rury, belki konstrukcyjne i okna umieszczone na wysokości prowadnic. W tym zakresie trzeba również uwzględnić takie elementy na suficie.
  • Wymiary garażu: warto również zwrócić uwagę na wymiary, szczególnie na tzw. głębokość wbudowania (długość garażu) – nie zamontujesz bramy automatycznej z napędem, jeśli wartość ta będzie niższa niż 3,3 m. Oczywiście wartość minimalna zależy od wysokości bramy, wybranego napędu oraz typu prowadzenia.
  • Nadproże: by zamontować standardowe prowadzenie bez żadnej dopłaty, należy wybrać nadproże o wysokości min. 210 mm.
  • Węgarki:czyli wewnętrzne przestrzenie boczne, mierzone od krańca otworu wjazdowego do ścian pomieszczenia. Wymogi określają, że powinny one mieć min. 100 mm szerokości. Taka wartość pozwala na zamontowanie dowolnego prowadzenia.

Wymiary bramy garażowej

Rozmiar bramy ma ogromne znaczenie. Jest on uzależniony od kilku czynników, które również warto wziąć pod uwagę. Oto one:

  • Samochód: trzeba wziąć pod uwagę jego wymiary. Oczywiście najlepiej zrobić większą bramę, wówczas przy zmianie samochodu na większy nie będziemy mieli problemów.
  • Usytuowanie garażu i bramy: jeśli podczas wjazdu do garażu musimy manewrować autem, warto zastanowić się nad większą bramą.
  • Wymiary garażu: na etapie projektowania garażu warto zwrócić uwagę na to, czy będziemy wykorzystywać go jako schowek na różne przedmioty. Pod uwagę należy również wziąć wysokość garażu i to, czy korzystamy z boksów na dach.

 

Pomiar bramy garażowej

Jeśli jest on wykonywany przed ukończeniem garażu, trzeba wziąć pod uwagę takie czynniki jak grubość tynków oraz izolacji. Dlatego też ostateczne pomiary najlepiej wykonać po wykończeniu garażu. Dobrze zrobione pomiary otworu wjazdowego gwarantują trwałość konstrukcji i oszczędności – dopasowanie bramy to przecież ograniczenie strat ciepła.

Po dokonaniu pomiarów i wybraniu rodzaju bramy garażowej pozostaję wybór firmy z której usług mamy zamiar skorzystać. Najlepiej polegać na sprawdzonych firmach, które oferują bramy garażowe wraz z montażem. Ja zaufałem firmie BIANEX (http://bianex.pl/) i jestem z niej zadowolony. Pamiętajmy że jakość i wykonanie prac zależy od tego jak długo będziemy cieszyli się swoją brama.

2017-06-25T16:34:02+00:00 6 czerwca, 2017|Garaż|
Polub nas na facebooku