Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Brama garażowa segmentowa – wszystko, co musisz wiedzieć

Bramy garażowe segmentowane to jedno z niezbędnych rozwiązań w każdym garażu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest automatyzacja bramy garażowej z bramą wjazdową w taki sposób, aby możliwe było otwieranie ich tym samym pilotem. Decydując się na zamontowanie segmentowej bramy, warto poznać szczegóły tej inwestycji.

Jaki otwór pod bramę garażową segmentową

Bramy garażowe segmentowe z Bianex Wrocław montowane są po wewnętrznej stronie wnęki garażowej. Wokół otworu zamontowane powinny być prowadnice, po których będzie poruszać się brama. Do prawidłowego zamontowania bramy garażowej segmentowej, wymagane jest 10 cm u góry oraz po lewej i po prawej stronie bramy.

Cały ciężar bramy utrzymywany jest przez sprężyny, zamontowane poziomo nad otworem lub z tyłu przy napędzie. Sprężyny skrętne to najmocniejszy rodzaj tego typu części oraz wykazują się większą trwałością i bezpieczeństwem użytkowania. Dostępne na rynku są również sprężyny naciągowe, które mocuje się w lżejszych, pojedynczych bramach, a umieszczone są po obu stronach bramy. Często dla większego bezpieczeństwa montuje się po dwie na każdą stronę

W jaki sposób otwiera się brama garażowa

Bramy garażowe segmentowe cieszą się popularnością właśnie przez swoje otwieranie. Nie potrzebują one wolnego miejsca przed garażem. Otwierają się one do góry, w linii prostej, a same bramy podnoszone są na linkach i ciągnięte po prowadnicach aż na sufit. W związku z tym na suficie garażu, na wysokości 1 m od zamontowanej konstrukcji bramy nie powinna znaleźć się żadna instalacja ani inne obiekty, które przeszkadzać będą bramie w prawidłowym otwieraniu się.

Brama garażowa segmentowa automatyczna

Standardowo bramy garażowe segmentowe zbudowane są z poziomych paneli, ułożonych jeden na drugim, o wysokości około 50 cm. Najczęściej cała brama wykonana jest tylko z czterech paneli, jednak jeśli sytuacja i miejsce tego wymaga, może być ich więcej. Najczęściej taka sytuacja zdarza się w przypadku wnęk dostawczych, do których podjeżdżają tiry lub w garażach mniejszych aut dostawczych, które potrzebują nieco więcej miejsca niż osobówka. Bramy garażowe segmentowe z Bianex Wrocław najczęściej wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej, którą pokrywa się powłoką ochronną. W niektórych przypadkach najczęściej na życzenie klienta, wnętrze bramy wypełnione jest pianką poliuretanową w celu polepszenia izolacji cieplnej.

 

źródło zdjęć: freepik.com

2023-01-04T08:40:32+00:00 21 grudnia, 2022|Garaż|
Polub nas na facebooku