Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rodzaje i wykorzystanie tablic szkolnych

Z uwagi na szeroką ofertę tablic szkolnych, warto wyróżnić różne rodzaje narzędzi oraz, jakie mają zastosowanie. To zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji w zakupie konkretnego rodzaju tablicy do szkoły. W zależności od placówki oraz poziomu klas, czy rodzaju przedmiotu, sprawdzi się inny rodzaj magnetycznej tablicy. Z tego względu, warto znać zastosowanie każdej z nich, a ich opis znaleźć można w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje tablic szkolnych?

Tablic szkolnych można wyróżnić naprawdę wiele, a ich podział zależy od upodobań nauczycieli, jak i również uczniów. Każda z tablic wyróżnia się czymś innym, dlatego warto znać charakterystykę i materiał, z jakiego są wykonane. Wyróżniamy klika najbardziej klasycznych tablic szkolnych:

  • Tablice szkolne z nadrukiem mają na stałe narysowaną kratkę lub linię, które ułatwiają pisanie lub obliczanie różnych, matematycznych działań w niższych klasach. Tablice z nadrukiem mają magnetyczną powierzchnię, przez co z łatwością można przyczepić różne materiały za pomocą magnesów.
  • Białe tablice szkolne są niczym innym jak magnetyczne z czystą powierzchnią. Tablice suchościeralne idealnie sprawdzą się w wyższych klasach, a większość z nich posiada zestaw specjalnie przeznaczonych markerów, gąbki i magnesów.
  • Tablice szkolne zielone są tradycyjnymi narzędziami stosowanymi w niższych klasach, kiedy pisanie kredą po tablicy sprawia dzieciom bardzo duży frajdy. Tego rodzaje tablice nie wymagają specjalnych markerów. Większość z nich również ma możliwość przyczepienia materiałów za pomocą magnesów.
  • Tablice szkolne tryptyk to szerokie tablice, które mają możliwość otwierania bocznych skrzydeł i poszerzania tablicy. To idealne rozwiązanie jako tablica przeznaczona do bardziej licznej klasy.
  • Tablice interaktywne najczęściej wykorzystywane w klasach języka angielskiego, kiedy zadania polegają na wykorzystywaniu różnych umiejętności, w tym słuchania, mówienia, czytania i rozwiązywania różnego rodzaju zadań.
  • Tablice na wymiar są magnetycznymi narzędziami i wybierane są głównie przy specjalnie zaprojektowanych pomieszczeniach. Możliwość zakupu tablicy na wymiar jest dużym ułatwieniem, jeśli chcemy powiesić ją w nietypowych miejscach.

Tablice szkolne i ich zastosowanie – podsumowanie

Niezależnie od miejsca oraz przeznaczenia tablicy, której poszukujesz, z pewnością znajdziesz dopasowany do Twoich oczekiwań produkt. Bogaty asortyment oferuje tablice szkolne zarówno do młodszych, jak i starszych klas. Ich wykonanie dzieli się również na różne rodzaje przedmiotów.

2021-06-17T13:38:10+00:00 17 czerwca, 2021|Biuro|
Polub nas na facebooku