Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rekuperacja, czym ona jest?

Przewiew powietrza w różnego rodzaju pomieszczeniach to rzecz niezbędna, aby czuć się komfortowo i móc oddychać świeżym powietrzem. Niektóre sytuacje nie pozwalają jednak na standardowe otwarcie okna, więc należy szukać innych rozwiązań. Jednym z nich jest rekuperacja. Jeśli nie wiesz, czym ona jest, koniecznie nadrób zaległości i przeczytaj ten artykuł, aby poszerzyć swoją wiedzę!

Co to jest rekuperacja?

Wentylacja w domu czy biurze to podstawa. Brak odpowiedniej cyrkulacji bardzo często prowadzi do niszczenia budynków oraz rozwoju wilgoci, pleśni i grzybów. Do niedawna do wentylowania budynków oraz poszczególnych pomieszczeń wykorzystywano po prostu grawitację. Jednak latem staje się ona zawodna, a zimą potrafi „wyciągnąć” z domu całe ciepło, które wytworzone zostało przez ogrzewanie.

Po latach okazało się, że otwory wentylacyjne są nieskuteczne. Może uciekać przez nie nawet ponad połowa ciepła, które zostało wytworzone. Dlatego też w odpowiedzi na ten problem powstała wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja oraz rekuperatory thessla green.

Rekuperacja to z kolei proces odzyskiwania ciepła z ogrzanego już i zużytego powietrza oraz oddanie tego ciepła do powietrza, które wpada do pomieszczeń. Podczas tego procesu powietrze zużyte i czyste nie mieszają się ze sobą, co zapewnia poczucie dużego komfortu. Ten sposób powoduje, że do pomieszczenia wpada czyste i częściowo ogrzane powietrze, co niweluje także straty ciepła. Rekuperacja i rekuperatory thessla green to obecnie najbardziej zaawansowany sposób wentylacji dostępny na rynku.

Czy rekuperacja się opłaca?

Odpowiedź jest oczywiście twierdząca. To, dlaczego warto zainwestować w rekuperację i rekuperatory thessla green jest oczywiste. Po pierwsze, jakość powietrza, która nawiewana jest przez rekuperatory thessla green, jest niezwykle dobra – wilgotność powietrza oraz czystość są w świetnym stanie, co poprawia koncentrację i samopoczucie. Filtry w rekuperatorach thessla green wyłapują także zanieczyszczenia i alergeny, co może przynieść ukojenie osobom szczególnie wyczulonym na pyłki.

Po drugie rekuperatory thessla green pozwalają na odzyskanie nawet 95% ciepła w wypompowanego powietrza, dzięki czemu można oszczędzić na rachunkach naprawdę spore pieniądze. Wiąże się z tym także aspekt środowiskowy. Kiedy odpowiednio zarządzamy ciepłem za pomocą rekuperatorów thessla green, dbamy o otaczającą nam przyrodę. Nie wykorzystujemy paliw kopalnych do produkcji ciepła, które są szkodliwe dla planety. Dzięki rekuperatorom thessla green wdrażamy proces odzyskiwania ciepła.

2021-12-26T13:19:17+00:00 17 grudnia, 2021|Biuro, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku