Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Przyjazna atmosfera w biurze

Praca biurowa wiąże się bardzo często ze stresem, nadmiarem obowiązków i zbyt małą ilością czasu. Wówczas bardzo ważne są przerwy krótsze i dłuższe w ciągu całego dnia, by móc naładować baterie, a także nastrój jaki panuje wewnątrz biura. Właśnie na tym chcielibyśmy się dzisiaj skupić, by podpowiedzieć właścicielom firm jak zadbać o komfort swoich pracowników, by czuli się komfortowo, bezpiecznie i przyjemnie w swoim miejscu pracy.

Odpowiednia przestrzeń

Najważniejsze, aby każdy pracownik posiadał osobne miejsce pracy, przy którym może wygodnie usiąść i pełnić swoje obowiązki. W tym celu konieczne jest naturalnie posiadane miękkiego krzesła biurowego, którego budowa pozwoli na proste siedzenie nawet przez kilkanaście godzin. Dobrze jeśli posiada ono regulację wysokości, gdyż każdy z osobna będzie mógł dostosować je do swojego wzrostu. Następnie potrzebne jest szerokie i uniwersalne biurko, które zapewni na swoim blacie jak najwięcej miejsca do pracy. Jego konstrukcja wcale nie musi być mocno skomplikowana, aby okazała się praktyczna, aczkolwiek czasami możesz zetknąć się z meblami systemowymi, które można dowolnie ustawiać i dokupywać do nich kolejne elementy, co w przypadku biurka z szufladami bądź szafkami może okazać się bardzo przydatne.

Poza podstawowym wyposażeniem na biurku powinna znaleźć się także lampka z naturalnym światłem, segregatory lub oddzielne pojemniki na segregację dokumentów, kubek na przybory pozostałe i oczywiście wolne miejsce, które pracownik może samodzielnie zagospodarować, by czuć się swobodnie.

Oświetlenie i klimatyzacja

Zacznijmy od kwestii światła, które musi być odpowiednio uregulowane w biurze, ponieważ często pracownicy muszą zostawać po godzinach albo w okresie letnim na zewnątrz znacznie szybciej robi się ciemno. Niezależnie od powodów, konieczne jest zapewnienie im naturalnego i mocniejszego oświetlenia w każdej części biura, by wszyscy mieli jednakowy dostęp do światła lamp. Równie istotne jest zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi, dlatego polecamy również montaż plisów, którymi można dowolnie sterować i ustawiać ich wysokość w zależności od kąta padania słońca. Rolety te mogą jednocześnie pełnić funkcję estetyczną, o czym opowiemy dalej. Wracając jednak do klimatyzacji, jest ona niezbędna w czasie upałów, kiedy to zwykły wentylator może nie dawać rady. Duszność i skwar panujący w biurze na pewno nie będzie sprzyjał dobrej atmosferze pracy, a wręcz przeciwnie, dlatego warto zainwestować w uniwersalny klimatyzator, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu pracuje większa liczba osób.

Dodatki dla lepszego nastroju

Mamy tutaj na myśli przede wszystkim zieleń w postaci kwiatów czy drzewek, które nadają się do funkcjonowania wewnątrz. Dobrze w tej kwestii zasięgnąć rady ogrodnika, który podpowie również w jaki sposób można zajmować się roślinami – jak często podlewać, jakich odżywek używać i gdzie przechowywać? Pamiętajmy, że zieleń odpowiada nie tylko za spokój, ale również eliminuje i wchłania szkodliwe substancje z powietrza. Ponadto dla uzupełnienia przydadzą się może obrazy albo innego rodzaju dekoracje, które nie powinny przytłaczać przestrzeni, a jedynie wypełnić pustkę. Najważniejsze, by wszystko ze sobą współgrało i dobrze się ze sobą kontrastowało.

2018-06-01T10:38:18+00:00 12 maja, 2018|Biuro|
Polub nas na facebooku