Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak zaprojektować funkcjonalne biuro?

Biura to pomieszczenia, w których pracownicy spędzają dużą część swojego dnia. Warto więc zadbać, aby były to miejsca, nie tylko funkcjonalne, ale i takie, w których po prostu miło będzie się przebywać. Projektując taką przestrzeń, należy kierować się potrzebami jej użytkowników, a także cały czas mieć na uwadze, że komfort pracowników bezpośrednio przekłada się na odczuwaną przez nich motywację oraz ich zaangażowanie w pracę. Sprawdź kilka przydatnych wskazówek, które podpowiedzą Ci jak zaaranżować idealne biuro!

Zadbaj o prawidłowy podział dostępnej przestrzeni!

Punktem wyjścia przy aranżowaniu biura jest wydzielenie na danej przestrzeni poszczególnych stref – open space, pokoi biurowych, sali konferencyjnych oraz wspólnej części socjalnej. Podział ten zależy od wielkości metrażu, ilości użytkowników oraz profilu prowadzonej działalności. Układ nowoczesnego biura musi umożliwiać koncentrację nad obowiązkami zawodowymi, a także ułatwiać komunikację z innymi osobami. W pomieszczeniu powinno znaleźć się miejsce dla każdego pracownika, które będzie gwarantowało mu przynajmniej minimalną odrębność od innych osób. W biurach stanowisko pracy stanowi najczęściej biurko oraz fotel.

Idealne biuro, czyli jakie?

Biuro na miarę XXI wieku charakteryzuje się następującymi cechami:

  • gwarantuje komfort pracy,
  • jest dobrze oświetlone, również za pomocą naturalnego światła,
  • posiada klimatyzację i odpowiednią wentylację,
  • jest utrzymane w czystości,
  • jest zgodne z obowiązującymi trendami wnętrzarskimi.

Nie zapomnij o roślinności!

W każdym biurze powinny znaleźć się również subtelne elementy dekoracyjne. Najlepiej w takiej roli sprawdzają się rośliny doniczkowe, które nie tylko cieszą oko, ale i oczyszczają powietrze w pomieszczeniu. Łatwe do utrzymania są między innymi następujące rośliny: wężownica gwinejska, skrzydłokwiat, fiołek afrykański, dracena, aloes, czy palma koralowa.

Aranżacja funkcjonalnej przestrzeni biurowej – podsumowanie

Prawidłowo rozplanowane pomieszczenia biurowe nie istnieją samoistnie. Mieszczą się one w obiektach, które budowane są właśnie z myślą o takim ich przeznaczeniu. Budynek, w którym znajduje się siedziba danej firmy, jest jej wizytówką. Warto więc zadbać, aby był on zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny wizualnie. W uzyskaniu takiego efektu pozwala skorzystanie z pomocy doświadczonych specjalistów. Takich profesjonalistów w tej dziedzinie znajdziesz pod tym linkiem: https://www.building4you.pl/budynki-biurowe.html. Zapoznaj się z zamieszczonymi tam informacjami i przekonaj się, że inwestycja w innowacyjny obiekt naprawdę się opłaca.

2021-07-26T11:45:03+00:00 20 lipca, 2021|Biuro|
Polub nas na facebooku